Hei paikkakuntalaiset, apuanne tarvitaan! Mistähän saisi suht edullisen yhden yön majoituksen nyt kun hotellien kesähinnatkaan eivät ole enää voimassa? Onko Oulussa (tai lähistöllä) leirintäaluetta, josta voisi vuokrata esim. mökin vuorokaudeksi?
edullinen majoitus Oulussa?
7
2154
Vastaukset
- Öhhö
Alkaa tuntua siltä, että tätä palstaa käytetään Nallikarin mainostukseen. Kun Heinäkuu on ohi ja koulutkin alkavat, mökit ovat taas tyhjillään, eikö niin? Kysyjäkin on sen verran "pihalla," ettei hänellä (taaskaan) tullut mieleen kelata sivua taaksepäin ja lukea muita identtisiin kysymyksiin tulleita vastauksia, joissa sanotaan, että vuokraa mökki nallikarista kun se on niin lähelläkin.
Seuraavan kerran, kun kysyt tätä samaa kysymystä, vastaus on tässä: http://www.nallikaricamping.fi/indexfin.htm - Ansku
vitun köyhä ettei ole varaa ottaa huonetta normaalihintaan niin pysy silloin kotona äläkä täällä marise!
- ...
eli turisti hotelli on oulun halvin.
- matkailija
kiitos vinkistä!
- minä
Hotelli Turistia suosittelen minäkin.Olen ollut siellä yhden yön ja olin erittäin tyytyväinen.
Sijaitsee rautatieaseman vastapäätä.Makso ainakin sillon kun yövyin 70 euroa yö... - ehdotus
Hotelli Lasaretti voisi myös olla ihan varteenotettava vaihtoehto.
Edulliset hinnat, lähellä keskustaa ja mitä mahtavimmat maisemat. Itsellä ei ole hotellista kokemuksia, mutta voisin kuvitella, että hinta-laautu suhde on kohdallaan.
Kesähinnat ovat voimassa 13.8. asti, jolloin
Yhdenhengen 50€ ja kahden hengen huone 70€. Normaali hinnoilla yhden hengen huone on 112€ viikolla ja 80€ viikonloppuna vastaavat hinnat kehden hengen huoneille on 127€ ja 96€.
Tässä vielä linkki nettisivuille:
http://www.merikoski.fi/lasaretti/index.html - nallikari
Nallikarin camping on halpoja. Leirintä mökki 1-4 henkilöä 29E/vrk. http://www.nallikaricamping.fi/hinnasto/kesa1_5.htm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668