Hei kaikki Egyptissä käyneet! Palstalla on useasti mainittu paikallisista apteekeista saatava lääke mahdolliseen vatsatautiin. Kysyisinkin lääkettä käyttäneiltä, voiko lääkettä antaa 7-vuotiaalle vai onko liian stydiä myrkkyä pienelle koululaiselle?
egyptin vatsatautilääkket?
2
1002
Vastaukset
- mimi
Paikallisista aboteekeista saa myös lapsille tarkoitettua lääkettä kunhan selittää tarpeeksi selvästi. Lääke näyttää vähintäänkin epäilyttävältä (ruskeita pillereitä ja veteensekoitettavaa jauhetta) ja maistuukin kuulemma järkyttävän pahalta, mutta taltuttaa pahimmankin pöpön :) Hauskaa matkaa!
- mami
Kukin tyylillään mutta jos oma lapseni sairastuisi pyytäisin lääkärin hotelliin, vakuutuksethan on sitä varten, enkä alkaisi itse syöttämään mitään epämääräisiä myrkkyjä.
Vinkkinä vaan, että itse sain egyptissä todella pahan vatsataudin mutta lapsi ei, ilmeisesti lapsilla on parempi vastustuskyky ja sitten kun ne on myös ruuan kanssa ronkeleita...Tuli nimittäin itse syötyä kaikkea kiellettyäkin.
Mutta muista: Ei jäitä juomii koskaan, ne voi olla tehty vesijohtovedestaä. Älkää juoko tuorepuristettuja mehuja, niissä on jää murskaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun533906KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar912310Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo451982- 221773
- 281516
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?261511- 151162
- 311118
- 1091074
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791032