Parhaimpia housuvaippoja?

Mitkä ei siis vuoda, mut sekin on tietty yksilöllistä(?)
7165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

meillä on toiminut parhaiten muumit. Paljon niitä täällä keskusteluissa moititaan tyyliin tönkköjä, haisevia jne jne.. meillä ei kertaakaan oo vuotanut, tyttö ny 2v ja "normaali" kokoinen/vartaloinen. Enkä koe niitä haiseviks tai huononmallisiks, vaan just parhaiks MEIDÄN lapselle :)

Äänestä

Miellä käytössä n. vuoden verran Liberot. Ovat vuotaneet päivällä 2 krt automatkalla. Oli vielä sama matka. En tiedä miksi, kun vaipan vaihtoväli oli ihan normaali. Yöllä pidettiin joskus muutamana yönä housuvaippoja ja silloin ne vuoti. Yöllä käytetään nyt vain teippivaippoja.

Onko koko oikea, jos vuotaa?

Itse en pitänyt Muumi-vaipoista juuri hajun takia. Mutta maku(haju)asioita!

Äänestä
  • voi olla liia pieni tai väljä, et vuotaa. Olin kertonut, että liberon vaippa vuotaa ja kokeilin isompaa, mut sekin vuoti ja vauva oli silloin pieni, nyt ei vuoda enään ja ikää yli 1v joten voi olla, et riippuu ihan koosta. Pampersseja kuitenkin nyt käytetään. Liberon siivet nivsissa tekee punasta jälkeä

    Äänestä

meillä nyt 1v 3kk tyttö painaa n. 10kg ja parhaiten toimii pampersin easy up housuvaipat :)

Äänestä
  • Täällä vannotaan pampersien nimeen, niin housu ku teippivaipoissa.. ehdottomasti parhaimmat..

    Äänestä

  • hhjii kirjoitti:

    Täällä vannotaan pampersien nimeen, niin housu ku teippivaipoissa.. ehdottomasti parhaimmat..

    kuten ap huomaat, ei kysymykseesi ole yhtä oikeaa vastausta. Yksi tykkää yhdestä toinen toisesta, kokeilemalla selviää! Koko oikea ja toisilla yöllä toimii teipit paremmin. Oma lapsi muumien käyttäjä housumalli yötäpäivää oisko kaks kertaa kastunu läpi.

    Äänestä

Heissan.
Meillä käytetään nyt Libero vaippoja 5 kokoa, vaikka mies on 1v mutta se on niin ihanan pyöreä. Pitäis varmaan alkaa vaihtaa 6 kokoon.. Libero sopii ainakin meillä :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hakusessa vaippa kirjoitti:

Mitkä ei siis vuoda, mut sekin on tietty yksilöllistä(?)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu