Lento Helsinki-Hongkong-Bangkok.
Pitääkö Hongkongin letokentällä mennä passintarkastuksen läpi, vai pystyykö rakennuksen sisällä siirtymään lähtevien portille ilman maahantulomuodollisuuksia.
Kiitos asiallisista vastauksista.
Hongkong-Bangkok
6
302
Vastaukset
- utelias olen
kyllä eli siirrytään vaan jatkolento portille eikä poistuta ns. maahan....kun mietit asiaa vähäsen niin varmaan hoksaat itsekkin...eikö? Typeränä kysyn että miksi koukata kun pääsee 10 tunnissa ihan suoraan?
- Koh Chang
Sain halvemmat lennot käyttäen tuota reittiä ja positiivisesti kun aina ajattelen niin on se hauskaa lentää Hongkongista Cathay Pacificilla kun en ole ennen sillä lentänyt.
- aamuksi kotiin
Itse olen harkinnut paluulentoa cathay-finnair eli Bkk-Hong Kong -Helsinki
ihan vain koska inhoan päivälentoa joka lähtee Bkk:sta n 9:00
Honkkarin lento vasta puoliltaöin... - eipä kiinnosta
aamuksi kotiin kirjoitti:
Itse olen harkinnut paluulentoa cathay-finnair eli Bkk-Hong Kong -Helsinki
ihan vain koska inhoan päivälentoa joka lähtee Bkk:sta n 9:00
Honkkarin lento vasta puoliltaöin...mutta minä olen jo melkein Helsingissä kun sinä vielä odotat Finnairia honkarissa....minulle on tärkeintä että lento on mahdollisimman vähän..10 tuntia riittää todella mainiosti....koukkaamiset ovat todella tyhmiä ja aikaa vieviä...ja tuo esim. koukata honkkarin kautta ei voi olla edullisempi kuin suora lento Bangkokiin...missä se säätö voisi tulla kun Finnair lentää suurimman osan?
- aamuksi kotiin
eipä kiinnosta kirjoitti:
mutta minä olen jo melkein Helsingissä kun sinä vielä odotat Finnairia honkarissa....minulle on tärkeintä että lento on mahdollisimman vähän..10 tuntia riittää todella mainiosti....koukkaamiset ovat todella tyhmiä ja aikaa vieviä...ja tuo esim. koukata honkkarin kautta ei voi olla edullisempi kuin suora lento Bangkokiin...missä se säätö voisi tulla kun Finnair lentää suurimman osan?
Cathay- Finnair ( OneWorld jos ymmärrät mitä tarkoittaa) sattaa olla 30-50 € kalliimpi.,mutta kiirettömät lentää alkuillasta Hong kongiin ja parin tunnin odottelun jälken pääsee yölennolla ( 5-6 h sleeping you know ) Hesaan.
Tänä vuonna tulin päiväkoneella Bangkokista ja voi v***u sitä kakaroiden kitinää koko lennon ajan... - Samalla rahalla 2
eipä kiinnosta kirjoitti:
mutta minä olen jo melkein Helsingissä kun sinä vielä odotat Finnairia honkarissa....minulle on tärkeintä että lento on mahdollisimman vähän..10 tuntia riittää todella mainiosti....koukkaamiset ovat todella tyhmiä ja aikaa vieviä...ja tuo esim. koukata honkkarin kautta ei voi olla edullisempi kuin suora lento Bangkokiin...missä se säätö voisi tulla kun Finnair lentää suurimman osan?
Mutta onneksi on vaihtoehtoja, niin sinähän voit mennä silä suoralla lennolla. Itse menin jo aamukoneella Honkkareihin, otin reilun vaihtoajan ja kävin välissä kaupungilla humputtelemassa.
Suosittelen ruokailemista Tim Ho Wan -nimisellä dimsum-kojulla: http://hongkongintern.wordpress.com/2011/07/28/michelin-star-dim-sum-tim-ho-wan/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2613195Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.741254- 661183
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra180988Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:47886- 60856
- 47819
- 46745
- 40731
- 39698