Olen yrittänyt tuntikausia päästä puhelimella terveyskeskuksen ajanvaraukseen, olisi tärkeä asia. Sanotaan että paina ykköstä niin soitamme teille, koskahan?
Tämä on kaikkein suurin ihmetyksen aihe, olen etsinyt netistä ajanvaraus numeron, siinä on Liperin terkkarin ajanvaraus ensin. Olen soittanut siihen vahingossa monta kertaa, aina on heti vastattu! Mikä tekee Outokummusta niin erilaisen.
Tämä on kaikkein suurin ihmetyksen aihe, olen etsinyt netistä ajanvaraus numeron, siinä on Liperin terkkarin ajanvaraus ensin. Olen soittanut siihen vahingossa monta kertaa, aina on heti vastattu! Mikä tekee Outokummusta niin erilaisen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Outokumpu, se tulee näköjään liperin jälkeen tässäkin asiassa, ei me olla tasavertaisia kansalaisia tässä kuntaliitossa tai mikä se lieneekään.
Paras on siirtyä oman kunnan järkkäämään terveydenhuoltoon niin saisimme hyvää palvelua silloin kun sitä tarvitsemme. Loppuisi julmettu rahastus ja pallottelu kertaheitolla (eikös liitos maksa miljoonaluokassa Okulle) nekin rahat pyörimään omaan terveydenhuoltoon ja saisimme paljon enemmän palvelua ja rahat jäisi omaan kuntaan.
Muuta Rotkolaaksoon. Jää sinne ihmisten ihmeteltäväksi.
Ota lämpimät vaatteet mukaan.
mene kadulle pitkällesi,jos haiskataisit,kansalaeisluottamukselle,hakevat sairasautolla.ei tarvii soitella.
Laki taitaapi pian kieltää alle 20000 asukkaan kunnilta itse järjestää palveluja. Paljonko Okulaisia nykyään on.??
outokummussa,on asukkaita.lenkkisaunassa,vitun tarkastaja on liikkeelä.välttäkää lenkkisaunoja,vittuilian akka oli siellä.kehuttumies,teki tarkastuksen.oli oikein ruirulle.puolueeton tarkastus.tuli jeesuksen morsiamille.missä tulos.on hyvä mies.minua tappoikoko kevään.kaasilan jeesus.3 kerros .
onko kaasilassa hyvä munanen mies.akkojen lenkkisaunassa.kristuksen morsiamahan ne vaan on.se iso munainen mies on keskustan jeesus.
VM
Turaparta taas mukisee tuhmia.
Kaasilan kauhua ei kukaan saa lannistettua.
Hilpeys kaukana tästä Turaparrasta, ilkeiden ihmisten kerhon jäsen hän on. Eiköhän saa sieltäkin kohtpuoliin kenkää pyllyyn.
Kerrostalon vuokralainen tai ehkä, emäntä omistaa osakkeen? Kuka tietää. Pettää hän ihmispoloista osaa hyvin. Valittaa, että päivä muuttuu lopulta yöksi. Kanssaihmisten loputon riesa ja kutusumppuhän on. Outokummun omituinen.
Puron miehiä ennen.
Kaasilan kepulainen. 3 kerroksen kerrostalojen omistajamies, eli ottaa naisen kuin naisen, tuosta vaan.
Munainen, kuten jätkien keskuudessa hänestä puhutaan. Isomuna kepulainen
On nääs nähty homma. Laivalla nusas naisen, ja pyyhki hameenhelmaan krokon kyyneleet.
Naistenmies hää on.
Naisten mies, ja parempaa Premium laatua.
Ei hää vesilinnui piäl ymmärt mittää.
Ja et mikshää?
Muuta heti,Liperissä ei ole kohta terveyskeskusta ollenkaan.Tympii nämä ruikuttajat.