Morjensta! Ajattelin tulla palstoille kysäseen tästä asiasta, kun en itse järkevää selitystä keksi. Eli lyhyesti: Black Ops 2:sessa, kun yritän mennä Create a Class kohtaan niin konsoli jumittuu kokonaan (Xbox360) eikä sano enää sanaakaan. Konsolin uudelleenkäynnistys ainoa asia mikä auttaa. Osaisiko joku asian tunteva antaa jonkinnäköisen selityksen asialle? Kiitos ja kuittaus!
Black Ops 2 jumitus ?
Ihme pelleilyä
498
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Toisaalta, voisit lopettaa konsolipelleilyn ja jättää konsolia varten ne pelit, jota ei muuhun löydy. Sen sijaan, ostat itsellesi kunnon tehomyllyn. GTX670 (hintansa vuoksi), joku perus i5 (tai amdilta 955 jos ei muuhun varaa) ja sitten siihen alle kohtuullinen emo, 8 gigaa sitä muistia ja joku corsairin 650W virtalähde ja pistät vielä NH-D14 pyörimään prossun yläpuolelle. Sitten joku perus sata3 kovo siihen. Ainiin, eikä saa unohtaa, kotelo koneelle, tietysti!
Nyt voit nauttia huoletta sinun black ops kakkosesta ja toisaalta jos kehityt pelaajana niin voisitkin siirtyä niihin kunnon peleihin ja siirtyä siihen eliittiin, joka nauraa CODin pelaajille.
Tämä on vähän niinkuin uskontoa. Mutta toisaalta, syy siihen on yksinkertainen: konsolit syövyttää pelimaailmaa jatkuvasti.
Ainiin, ja uuden steamin toiminnon avulla, voit muuttaa tietokoneestasi konsolin. Sellaisen vähän monimuotoisemman konsolin.
Hmm pitääpä katsoa edellistä kysymystäni hieman tarkemmin.... Lukeekohan siinä missään, että pyysin apua konsolin tai pc:n valitsemisessa? Kyllä minulta kone löytyy jossa pyörii kaikki uusimmat pelit , mitä kaupan hyllyltä vain voi löytää. Kyse on nyt vain siitä, että tykkään pelata FPS pelejä konsolilla. Ja toisekseen minulta löytyy BO2 boxille. Enkä lähde sitä uudestaan koneelle ostamaan.
Onko jollain muulla jonkinnäköisiä ehdotuksia??
Ei helvattu. Äsken käväsin pelissä katsomassa, niin UAV scorestreakin kohdalla luki: Assists: 2.097152e 008. Eihän sellaista lukemaa edes ole?! Ja Dragonfiren kohdalla Used: 2400, vaikka en ole Dragonfireä edes käyttänyt!!! Pikkusisko (9v) kävi konsolilla eilen, enkä tiedä onko hän jotain painellut. Onkohan mahdollista, että joku olisi saanut Xbox-tilini haltuun ja tehnyt jonkinnäköisen "hacksin" konsolilleni. Tälläinen tuli vain mieleeni, en edes ole varma onko sellainen mahdollista :D