Olen monasti nykyään nähnyt unta jossa kuolen, tavalla tai toisella. Yleensä siinä käy niin että kuolemani jälkeen henkeni irtautuu ruumiistani, mutta olen silti yhä maan päällä ja pystyn tekemään ihan normaaleja asioita. Erikoista on se että unessani minua ikäänkuin "vituttaa" se että olen kuollut. Haluaisiko joku viisaampi yrittää tulkita.
Kiitos jo etukäteen..
Kiitos jo etukäteen..
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kuulostaa ihan siltä että sie liikkuisit niissä unissa astraalikeholla ja kokisit kuoleman siis sitä kautta.. Se on monissa tapauksissa totta. Mutta, jos liikkuu ihan oikeasti unissa astraalikeholla on syytä olla ylpeä.. Monilla ei ole astraalikehoa. (:
Ai niin.. Saattaa kylläkin olla että olet vai katsonut jonkun elokuvan ja nämä unet johtuvat siitä.. Kuten esimerkiksi kuollut mies deittailee tai jotain vastaavaa. x) Joka tapauksessa.. En usko että siun kannattaa pelätä. Vaikka enpä minä voi mennä kenellekkään sanomaan tulevaisuudesta mitään.. :)
Tämä uni tarkoittaa hyvää, mikäli itse kuolet. Mutta jos joku esim. unessa tappaa sinut, se ei tarkoita hyvää.
Ei tarvitse pelätä.