Tapaamisesta

Jos on tapaamiseen menossa ja on joku haastetiedoksianto saamatta ni antaako ne sen siinä tapaamisen yhteydessä ku katsotaa henkilötiedot?
169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eivät mene siinä tilanteessa etennpäin..( ellet ole sitten suuri etsintäkuulutettu )

Mutta tapaajat jäävät rekisteriin ikuisiksi ajoiksi, ja ne tiedot pysyvät vain rikosseuraamusvirastolla.
He seuraa vain ketä käy ja tiedot eivät mene eteenpäin, esim. jos vanki karkaa niin vierailijat katsastetaan aina ensin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hermotmeneeee kirjoitti:

Jos on tapaamiseen menossa ja on joku haastetiedoksianto saamatta ni antaako ne sen siinä tapaamisen yhteydessä ku katsotaa henkilötiedot?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu