Onko kellään kokemusta kombi / skiathlon monoista? Olisko hyvä vaihtoehto tällaiselle aktiivikuntoilijalle joka hiihtää molemmilla hiihtotavoilla ettei tarvitse vaihtaa muuta kuin sukset ja sauvat?
Kombi / Skiathlon monot
???
32247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hiihtelen vapaata yleensä about 10 kertaa vuodessa kahdella eri lainakalustolla ja monojen kyljessä lukee tuolloin kombi. En ole huomannut kovin merkittäviä eroja noissa monoissa verrattuna omiin salomonin luistelumonoihin.
Salomon-combimonoilla olen hiihtänyt about 1700 km talvessa molemmilla tyyleillä ja monta pitkänmatkanhiihtoa talvessa. Vie vähemmän tilaa myös, kun tarvitsee ottaa mukaan vain yhdet monot hiihtoreissuille. Combimonoissa on ollut korkeammat varretkin mikä sopii paremmin kylmiin talvikeleihin. Nyt Salomonkin on lopettanut combimonon valmistuksen aikuisille tienatakseen enemmän myynnillä. Mutta, jos löydät, niin osta ihmeessä!
Kyllä niillä pärjää mainiosti kun vaan ostaa tarpeeksi laadukkaat