NEGATIIVITA Miamista

Itturainen

Kertokaapas rohkeasti negatiivista Miamista.
Täältä bongasin ainakin lapsinegatiivisuus keskustelun.

7

545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Autofanius

      Ruuhkat autoilijalle, vaikeus löytää parkkipaikka, paikoin mustien suhtautuminen valkoisiin palvelualoilla, tiettyjyjen kaupunginosien arvelluttavat olosuhteet.
      Siinä mihin turistina helposti törmää. Kaiken tämän välttää viettämällä lomaa Miamin ulkopuolella, mutta silloin menettää Miamin hyvät asiat.

    • Ihan normaalia

      Mustien suhtautuminen valkoisiin palvelualoilla?

      Kyllä se yleensä kuitenkin on toisinpäin. Tulee myös muistaa, että Yhdysvallat on aina ollut monikulttuurinen maa, ja siellä valkoiset suvaitsevat enemmän mustia ja mustat valkoisia kuin esimerkiksi Suomessa.

      Jenkeissä on melkeimpä kaikissa suurkaupungeissa näitä "arveluttavia" kaupunginosia, mutta ei niillä kannata liikkua, jos ei sinne ole mitään asiaa. Yleensä nämä alueet ovat kaukana turistien suosimista alueista ja myös paikallisten pääasiointialueista.

      Kannattaa kuitenkin muistaa, että se vaarallisin paikka liikkua varsinkin öisin on yleensä kotikaupungin nakkikioski, eikä turistikohde ulkomailla. Tosin yölläkään ei kannata turhaan liikkua ulkona, jos ei ole mitään asiaa. Ryyppäämistä en suosittele kenellekään.

      Eiköhän jokaisessa paikassa ole omat negatiiviset ja positiiviset puolensa, niin Miamissakin.

      • HAUKKU EI SATU

        Aloittaja kysyy Miamin negatiivisia puolia. Tuokaa ne esille, älkää selitelkö tai perustelko niitä. TOTUUS ESILLE!!!


      • Joskus eka kerta
        HAUKKU EI SATU kirjoitti:

        Aloittaja kysyy Miamin negatiivisia puolia. Tuokaa ne esille, älkää selitelkö tai perustelko niitä. TOTUUS ESILLE!!!

        Kaikesta päätellen Miami on ok. Paikka. Oikein ostettu matka ja hotelli ovat kaiken lisäksi kilpailukykyisiä hinnan puolesta vrt. Kanarian saariin or Thaimaahan. Noista mieluummin menisin Miamiin.


      • 1188
        HAUKKU EI SATU kirjoitti:

        Aloittaja kysyy Miamin negatiivisia puolia. Tuokaa ne esille, älkää selitelkö tai perustelko niitä. TOTUUS ESILLE!!!

        Eivat puhu SUOMEA!!


      • lintu
        1188 kirjoitti:

        Eivat puhu SUOMEA!!

        Niin, Kanarialla puhuvat ja myyvätkin läskisoosia ja lihapullia...


      • Vanha pasga

        Todellakin mustikkien suhtautuminen valkoisiin on aivan törkeetä! Eivät pidä valkoisia minään. Opettele puhumaan espanjaa jos mielit pärjätä Miamissa. Valkoiselle ihmiselle aivan väärä paikka. Niin, kaikki hotellit aivan homeessa ja vanhoja skeidoja muutenkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      266
      45698
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      45
      11376
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      222
      10983
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      39
      9800
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8628
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      279
      6680
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      2
      3335
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      4
      2890
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      23
      2852
    10. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      44
      2360
    Aihe