Vaarallista kemikaalia shampoossa

gfgdgsgs gdfg

En löytänyt tälle sopivaa palstaa, joten laitan sen tänne. Kävin luontaistuotekaupassa ja pyysin shampoota, jossa ei ole vaarallisia kemikaaleja. Ilman laseja en näe niiden sisältölistoja. Myyjä suositteli Faith in nature -shampoota ja ostin sen. Kotona sitten katselin suurennuslasin kanssa ja sieltähän paljastui ammonium lauryl sulfaattia. Karsinogeeni, jota juuri yritän välttää, kuten muitakin kemikaaleja. Nyt joudun menemään takaisin kauppaan; kaksi erityisreissua kaupungin halki yhden shampoon takia. Miten voi myyjä olla niin taitamaton. Ja miksi luontaistuotekauppa myy tuollaista tuotetta?

Pesin nyt sitten tukan paljaalla vedellä.

Aika erikoista muuten sekin, että tällä sivustolla on kaikenlaisia roska-aihepalstoja, mutta aihe, joka niin monia kiinnostaisi ja monella olisi sanottavaa siitä - terveydenhoito ja sairaalat - ei ole saanut omaa palstaa. Mitähän he pelkäävät?

1

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2398
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2292
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      15
      1790
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1602
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      52
      1562
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      915
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      837
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      787
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      758
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      713
    Aihe