Soracceri, maagi vai villi maagi?

Seppo

Mikä noista on paras loitsija?

2

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sorsa

      No se vähän riippuu...

      Sorsa eli Sorcerer ei opi taikoja scrolleista vaan sille valitaan taiat levelauksessa, mutta tämä classi memorittaa kaikki taiat samalla kertaa ja niitä voi käyttää tietyn määrän päivässä.

      Mage taas oppii taiat scrolleista ja tämän classin täytyy valita memoritettavat taiat magebookissa ja on tämän takia huonompi.

      Wildmagesta en tiedä kauheasti, mutta tietääkseni tämä classi toimii muuten samallalailla(miten sitten kirjoitetaankaan) kuin mage, mutta voi epäonnistua joissain taioissa(esim. vahingoittaa itseään vihollisen sijaan).

      Oma lemppari on sorsa.

      • The Equalizer

        Mage tai wild mage ovat parhaita jos ne on ainoita taikojia ryhmässä, koska sorcerilla keskitytään tuholoitsuihin eikä jää tilaa ottaa mitään true sigthia tai pierce magicia. Sorcerer on paras ottaa 2. taikojaks. Wild magella on tasan yksi taika millä on täysin arvaamattomat seuraukset, se voi esim. tuhota tavaroita, antaa gemejä, summonittaa pit fiendin jne..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      281
      2946
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      58
      2338
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      2007
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      115
      1747
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1709
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1327
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      59
      1263
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1203
    Aihe