?
16v välivuosi, mitä tehdä?
4
384
Vastaukset
- -.-
ei voi mtn tehdä
- kyrsy33
Mene 10 luokalle hyvä ihminen! Itse olen tällä hetkellä kympillä ja olen nostanut jo keskiarvoani lähes numerolla. Turha mussuttaa mistään ettei motivaatio riitä kymppi luokka on helpompaa kuin esim 9. luokka. Mene kympille !!! mene
- jjhhoo
10 luokalle ehdottomasti! Jos 10 luokalle meno ole mahdollista, mene työharjoitteluun tai jonkinlaiseen sinun ikäisellesi sopivaan työhön (ilmaislehtien jako, siivous, puhelinmyynti) . Ota yhteyttä työvoimatoimistoon tai opinto-ohjaajaan, he osaavat varmasti neuvoa sinua tilanteessasi. Mutta mitä tahansa teetkin, älä vaan jää "kotiin makaamaan" !
- sossumaksaa
Loju kotona 18v asti, vanhempiesi on elätettävä sinut. Mihinkään työkkärin ja etsivän nuorisotyön työharjoitteluihin ei pidä lähteä. Työstä kuuluu saada palkka, muuten kyseessä on orjatyö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733350
- 622594
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582278Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1962194- 552092
- 421693
- 431672
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141333EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481290- 61149