Jellivaara

Julmust
20351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Jee, alla tilpehör!

Äänestä

pitkä ruokajono?

Äänestä
  • Naviikissa tarjotaan turskaa, NAM!

    Äänestä

Julmust on virvoitusjuoma, jota myydään pääasiassa Ruotsissa. Se muistuttaa makeaa kotikaljaa sekä omenalimonadia ja sisältää humalan ja maltaan lisäksi 30 muuta ainesosaa. Juomaa myydään joulun alla nimellä julmust ja pääsiäisenä nimellä påskmust. Ruotsissa julmustia kulutetaan noin 45 miljoonaa litraa joulukuun aikana, mikä vastaa määrältään noin puolta kaikista joulukuun aikana myydyistä limonadeista. Julmustin sesonkiaika painottuu joulukuulle, jolloin sitä myydään noin kolme neljäsosaa koko vuoden määrästä.

Äänestä
  • Julmust on ruåtsalaista pa..skaa!

    Äänestä

  • Tuborgelephant kirjoitti:

    Julmust on ruåtsalaista pa..skaa!

    Ajetaan 1200km yöllä ja käydään ICAsta hakemasta "kori Julmustii" ja mennään vetään sitä Duntrettiin -hyvä fiilis!

    Äänestä

  • must go on kirjoitti:

    Ajetaan 1200km yöllä ja käydään ICAsta hakemasta "kori Julmustii" ja mennään vetään sitä Duntrettiin -hyvä fiilis!

    Hupinsa kullakin!

    Äänestä

  • Tuborgelephant kirjoitti:

    Hupinsa kullakin!

    "Tuupori" on Kuraa

    Äänestä

Tokmanni myy Suomessa Julmustii

Äänestä

Näin se menee

Äänestä
  • Juolupukki matkaan jo käy?

    Äänestä

  • pakkasukko1 kirjoitti:

    Juolupukki matkaan jo käy?

    Даа Даа

    Äänestä

  • pakkasukko1 kirjoitti:

    Juolupukki matkaan jo käy?

    Gällivareen, nyt Gällivareen..

    Äänestä

  • igor3 kirjoitti:

    Даа Даа

    Гаврит во Руски ?

    Äänestä

  • Reesnevi kirjoitti:

    Гаврит во Руски ?

    Onk Putinilla selkä kipeä?

    Äänestä

  • Sotamies Sus kirjoitti:

    Onk Putinilla selkä kipeä?

    Sukat haisee, pierettää

    Äänestä

  • Leenin 22 kirjoitti:

    Sukat haisee, pierettää

    Длфорап тмдлмтр ьоирорпимб бьтимдопрмюю рвраврою

    Äänestä

Ette edes tiedä , miksi meette sinne Gälliin , siellä eiole mitään tekemista
tavanomaisella rivikansalaisella , eikä lapsilla , luutette vaan . olisiko
jollakin edes tietoo kuinka kukin uskoo , ja oletteko tietoisia että
sinä aikana voi tulla , Maailman ajan loppu . jos se menee huonosti
silloin olsi parasta olla kotona . aivan varmasti ei sinne pitaisi lähteä
Raskaana eikä sairaana ...

Äänestä
  • sinä aikana voi tulla , Maailman ajan loppu . jos se menee huonosti

    Mistä sinä maailmanlopun tiedät? Katsotaan joulun jälkeen se mayojen kalenterin totuus. Maailmanloppua ovat lestasaarnaajat jo huutaneet lähes kaksisataa vuotta, teutatesskin jo vuosikausia!

    Äänestä

Milloin alakavat seuralähetykset ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mellanburger kirjoitti:

Julmust

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu