Vaihdevuosioireet vaivaa

En saa miehiä,enkä mitään.Siksi olen kateellinen ja äksy.Mikä auttas?=
10273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Vaihdevuodet on mullakin, mutta nyt uussinkkuna seuraelämäni on villimpää, kuin koskaan. Uskomatonta, mutta jopa omia lapsiani nuoremmat miehet tekevät tuttavuutta. Jos ei netissä tai lähibaarissa tärppää, lähde vaikka 22h laivaristeilylle, siellä ainakin saa.
Muista liikkua ja syödä terveellisesti, sekin auttaa seksin lisäksi mielialaan.

Äänestä
  • Imarteleehan se . kun nuoret miehet on kiinnostuneita, mutta se mitä ne sen jälkeen kaveriporukoissa puhuvat ei kyllä imartele. Itse en ainakaan viitsisi moisen ruodinnan kohteeksi ryhtyä. Tulee mieleen vanha vitsi .jossa oli jotain tämän suuntaista, että olishan sillä pojat vielä harjotellu. Jokainen tietysti tekee mikä hänelle sopii mikäpäs siinä.

    Äänestä

Hei, minulla on menopaussi ja noihin miesjuttuihin en ota kantaa.Oma mies on mutta riitaa on päivittäin.
Minulla alkoi suht aikaisin tämä, jo 47vuotiaana.
On ollut rankkaa,mistään estrogeenistä ei ole apua.
Liikuntaa yritän harrastaa monipuolisesti.Soijan on sanottu auttavan,sitäkin olen tässä yrittänyt syödä eri mudossa,mutta eipä ole mitään kummempaa vaikutusta.

Äänestä

Työkaverillanikin on menopaussi päällä. Kyllä osaa olla kateellinen joka asiasta ja temppuilee kuin pienet lapset. Työkavereitakin on saanut temppuiluihinsa mukaan, jotka eivät älyä asianlaitaa, eivät ajattele omilla aivoillaan, virran vietäviä.
Auttaa täytyisi, ulkoilua, syödä terveellisesti ja nukkua riittävästi.

Äänestä
  • Voi kun nää kiukuttelija tädit malttas olla edes Jouluna kotonaan, eivätkä tulis piikittelemään sukulaisiinsa.

    Äänestä

Siitepölyvalmisteista on huomattavaa apua. Soijasta myös.
Niin ei sitä pidä purkaa muihin ihmisiin.

Äänestä

eikö tuo oo normaali naisen elämänkaareen kuuluva aika??
Pitää saatana sen varjolla raivota ihmisille?
Elämänkaareen kuuluu kaikenlaista ja se pitää vaan kestää!!

Äänestä

Meilläkin oli työssä yks hormoonihirmu. Ei ollut tyypillä kovin paljon vientiä eikä ihme. Mikä h-tti noita naisia oikein riivaa? Oli parasta vaihtaa työpistettä ja kai se vielä siellä kiusaa muita, työtovereita ja työharjoittelijoita. EVVK!

Hakekaa nyt h-tissä apua terve.keskuksesta, jos teitä niin hitosti v-tuttaa työ, oma elämä ja muut ihmiset. Kukaan mies ei tikullakaan koske teihin edes unissaan.

Äänestä
  • Paljon puhutaan naisten hormoonimyrskyistä, mutta uskallanpa väittää , että kyllä miehilläkin oma ikäkriisinsä on. Silloin ollaan kireitä ja kiukutellaan ihan mistä sattuu , ja kelleppä muulle , kun omalle vaimolle. Tiedä johtuuko tuo miesten kriisi hormoneista , vai vaan siitä huomiosta ettei enää ollakkan kaksikymppisiä . Naisilla se on ymmärretävää, koska he ei voi hormonivaihteluille mitään, mutta jos kiukuttelu ja marina johtuu miehillä itsekkyydestä sille varmaan voisi jotain itsekkin tehdä.

    Äänestä

etsit väärästä paikoista ja kyllä sua joku mies autta ja helpottaa sun oloa kunnolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


estrogeeni50vee kirjoitti:

En saa miehiä,enkä mitään.Siksi olen kateellinen ja äksy.Mikä auttas?=

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu