Mistä varataan paikka Kuusaantorin alakerran parkkihalliin kaupassa käynnin vuoksi? Suuri osa paikoista on varattuna papoille jotka siivoavat ja sulattelevat autojaan pitkin päivää siellä.
Ei sitä autoa joka ajon jälkeen tartte sinne tuoda sulamaan. Eilen siellä oli jo porukkaa jotka eivät mahtuneet parkkiin jättäneet autoja ajoväylälle ja siinä tekivät perushuoltoa.
Mistä varataan?
25
973
Vastaukset 25
- hahhss
Eikö ulkoilma parkki kelpaa?
- Prismaansitten
Pakkohan se on kelvata jos Kuusaalle meinaa rahaa jättää. Mutta kuten tässäkin ketjussa on sanottu, kelpaa ne Kouvolassakin.
- hahhss
Prismaansitten kirjoitti:
Pakkohan se on kelvata jos Kuusaalle meinaa rahaa jättää. Mutta kuten tässäkin ketjussa on sanottu, kelpaa ne Kouvolassakin.
Sitten turha valitella mistä varata parkki
- KymiPaper
Prismaansitten kirjoitti:
Pakkohan se on kelvata jos Kuusaalle meinaa rahaa jättää. Mutta kuten tässäkin ketjussa on sanottu, kelpaa ne Kouvolassakin.
Miks et sulata autoasi omassa lämpimässä tallissa,niini minä teen.Ei oo ongelma.
- Janne-
Mene prismaan, niin vältät kaikki ongelmat :) niinkuin itse sanoit.
- ei oo kiellettyä
saahan siellä autoa sulatella.vai nätkö siellä kielto taulun?
Miekin vien huomenna ja menen sitte sillä aikaa ylös syömään pitkän loinaan.
hahhahhhahhahhhhahhahah- Prismaansitten
Vaikutat olevan jo sen verran kännissä että jätä auto kotiin.
- Hallivahti
Kuhan 2 tunnin välein käy siirtääs ja käy yläkerrassa 'asioimassa' eläkeläisenä kun on aikaa.
- sakarisossu
Kyl me sossulaisetkin sulatellaan autoja siellä!
- Prismaansitten
Oli Prisma täynnä tänään. Hyvästi kuusaan kaupat. Paljon parempi valikoima. Täytyy tsekata myös Veturi.
- hahaaa1
Muutaman vuoden jäljessä ehkä tulet jos nyt vasta ymmärsit että prismassa on enemmän tavaraa kuin s-marketissa.
- Oikein hyvä
että menette sinne kouvolan puoleen kaupoille.
saa rauhassa sulatella autonsa.
kaikenlaisia narisijoita se maa päällään kantaa.
eikös siinä ole iso piha täynnä tyhjiä ruutuja mitäs sinne alas pitää tunkea.
vai alkoko kyrsii kun ei omas sopinut? olist itse viennyt rämäs sinne sulamaan.
kun et omista köyhä lämmintä tallia.
pysy pois- Veturiinkinvälillä
Sulla sitten lämmin talli onkin kun siellä hallissa maleksit? :D
- idioottiiiiii
en kai mä lumista autoa vie omaan talliin sulamaan ensin jos sen voi muualla sulatella ja vedet ja loskat sinne jättää.
Sääliksi käy kun ei osaa itse ajatella.
Kaikkia torvia se maa päällään kantaa.
Tyhmä saa olla mutta eihän sitä täysi torvi tarvitse olla!!- t:Kikkihiiri
Eihän sul ole edes autoa :D
Vai eikö ollu rahaa tehdä ilmanvaihtoa talliin ;)
Sori, ei mee läpi.
Nauratti kun sunkin autos oli inva paikalla. :) Aika invalta näytitkin :D
Haista vittu :) - t:kikkihiiri
Mites muuten, onko mopopoikii näkyny?
Ootko kännis?
- Olen kännis
missäs sää köyhä ruipelo??
Varmaan kolkuttelet kaupungin vuokra kerrostalon pihalla datsunin lokareista jäitä.
Varo että ei tipu helmat kun näytti niin mädältä se kotteros.
Peittele kippos hyvin lupas kovaa pakkasta yöks. että lähtee käyntiin aamulla että pääse sossuu hakee vähän joulurahaa, saat vaikka uuden hajukuusen peiliin roikkumaan ja tuomaan vähän jouluntunnelmaa.
Sääliksi käy tommosia örvelöitä näin joulun alla- dasjk
ei tarvi jäitä kolkutella kun auto on sula ;D
- Joulurauhaa sullekin
Onneksi netissä voit olla rikas.
- fsfk
Joulurauhaa sullekin kirjoitti:
Onneksi netissä voit olla rikas.
Ei sula auto tarkoita että on rikas? Vai missä kohtaa menee väärin
- autoilija
se tarkottaa vaan että lämmitys toimii
- Tai sit ei!!
Jos -15 - -20 pakkasessa autosi kori on sula lumesta (olettaen että sillä on myös ajettu talvella)
Silloin on kyllä autosi lämmitys laitteessa vikaa tai koko autossa.
- Anonyymi
paperimiesten ylimielisä juttuja
nyt 2025 eri meininki
taas tänään lakossa?- Anonyymi
Sinä tuota samaa joka ketjuun. Oletko koskaan jutellut ongelmastasi kenellekään?
"taas tänään lakossa?"
Tuohan kertoo paljon sinusta. En ole paperimies enkä nainen mutta laita linkki mistä lukea tuosta heidän lakosta kun ei ole uutisissa näkynyt.
- Anonyymi
Sinnepä tuleekin näiden väärinkäyttäjien ansiosta pian automaattinen kameravalvonta jonka mukaan laskutetaan -ja määrätään virhemaksut. Loppuu se joutava autojen sulattelu ilmaiseksi lällällällääääää!!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901000
- 119853
- 143834
- 43816
- 70667
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40639Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu184591- 32549
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47528Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62524- 80520
- 65516
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484- 39479
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i3454- 45453
- 41446
Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31446Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74446Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61440