Kouvolan Oikeusaputoimisto

Onko laitos saatu pelaamaan ?
9274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Asioin pari kertaa ko. toimistossa hyvin pelasi, palvelua tuli. Tosin ei ollut kysymys rikosasioista, siitä en tiedä miten toimii.

Äänestä

On siellä jotain henkilöstöä vaihdettu. Mutta eiköhän isännät ole vahtineet että ketju toimiin.
Eli sama retkutus päällä kuin ennenkin. Liittyen OP tapauksiin.

Äänestä

Ei todellakaan.

Naurettavaa sisäpiiripelleilyä, kyseisestä lafkasta on turha hakea mitään oikeusapua. Naamavärkin ja puoluekannan mukaan menee kuka saa oikeusapua.

Surkein oikeusaputoimisto mitä olen koskaan nähnyt. Kaikkialla muualla asiat toimineet aina.

Äänestä

Nyt pitää tietää että kyseessä on poliisilaitoksen haarakonttori. Sieltä ei muuta kuin johdetaan asiakasta harhaan mikäli rikosjuttuun liittyy poliisien hölmöilyä tms. ammattitaidottomuutta. Ja pitää myös muistaa että sitä nimenomaan Kouvolan poliisilaitokselta löytyy.

Äänestä

Olen iäkäs ukkeli. Suht pihalla kaikesta dementiani taki8a. Kouvolan maitsratin palveluksessa oleva henkilö on kusettanut meikä ukkoo vuosikausia.
Kun eläketuloa on yli 1500 € kk, en taida päästä oikeusaputoimiston asiakkaaksi.

Äänestä

Mikäpä täällä toimisi. Samat kalkkikset hoitaa mitä hoitaa.

Äänestä

Juttuhan on oikeasti näin: Oikeustieteellisestä valmistuu vuosittain tietty määrä nipin-napin 'säälipisteillä' päästötodistuksen saaneita 'juristeja'. Näiden raakkien ainoa mahdollisuus on valtion tai kuntien työpaikat. Ja mikäli jompa kumpa näistä olisi käräjillä joutumassa maksumieheksi niin näiden 'oikeusapu'-toimiston rottien tehtävänä on pettää siinä tapauksessa asiakkaansa. Aikanaan ja kuuliaisesti luopion hommia tehneenä näistä paskaläjistä sitten tulee syyttäjiä jossa sama toimenkuva jatkuu kunniattomaan eläkeikään asti.

Äänestä
  • Tota....V-kanslerilla on kyllä särmää. Noin miekii olen asian kokenut.

    Äänestä

  • syyttäjät on nykyisin rikollisten puolella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


harhaudettu kirjoitti:

Onko laitos saatu pelaamaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu