Älytön kirjoitus aseiden luovuttamisesta. Onhan jenkeissä kampanjoitu ydinaseista luopumisestakin jo kymmeniä vuosia, mutta jostain syystä niitä on vieläkin.
Kampanja on varsin merginaalinen eikä sillä ole juuri kannatusta.
Eivät amerikkalaiset luovu aseistaan
ei ääliö
1
131
Vastaukset
- unilukkari.
Eipä tuo aseistaluopuminen mitään auttaisi. Saman saa aikaan kun kaataa gallonan lbensaa luokkahuoneeseen ja pistää palamaan. Taikka ajaa autolla välitunnilla leikkivien lasten sekaan. Keinoja kyllä löytyy mutta jostain syystä halutaan aina ja heti tehdä joku päätös, mikä sitten ei paranna tilannetta juuri lainkaan.
Mitä hyödyttää kieltää joku ase kun voi kävellä reppu selässä räjähteitä ja nauloja keskelle ostokeskusta niinkuin Auvinen aikoinaan teki.
Herätkää nyt ihmeessä ajattelemaan asiaan pitempikestoista ratkaisua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on857681- 757605
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1666089Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554996En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204169Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53900- 383632
- 313547
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..233472Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1043252