Olen aina ollut rantalomaihminen mutta nyt haluaisin lähteä mieheni kanssa Lontooseen lomalle. Onko pääsiäisen aikaan hyvä idea mennä? Ollaan aina otettu rantalomat tjäreborgin kautta mutta olisiko viisaampaa/halvempaa ottaa lennot ja hotelli erikseen ja mistä/mitä suosottelette? Ollaan siis 30v pariskunta ja helsingistä lentämässä. Myös kaikki hyvät vinkit kohteesta otetaan vastaan ja nähtävyyksistä :) itse ainakin haluan shoppailemaan :) Kiitos jo etukäteen.
Lomalle Lontooseen
3
446
Vastaukset
- London Walks with Ma
Moi,
mä suosittelen ottamaan esim. ebookersilta, josta ite otan melkein aina. Onhan noita paljon toki muitakin.
Pääsiäinen on Lontoossa kivaa aikaa, ei se oikein katukuvassa näy. Kaupat on auki melkein normaalisti, ja näkemistä riittää.
Jos kaipaatte edullista matkaopasta/lippuja/mitä tahansa järjestelyitä paikan päällä, voitte ottaa yhteyttä suomalaiseen oppaaseen
facebookin kautta
London Walks with Madame - siinä jotain
http://www.sciencemuseum.org.uk/
http://www.nhm.ac.uk/
http://www.vam.ac.uk/
Nuo ovat kaikki lähellä toisiaan.Ilmainen sisäänpääsy kaikkiin.
Harrods tavaratalo kävelymatkan/yhden metropätkän päässä,jos se kiinnostaa.
Norwegian lentää Gatwickin kentälle,mistä helppo junayhteys kaupunkiin.
http://www.airways-hotel.com/
Pieni,siisti hotelli,aamupalalla.Kannattaa varata ajoissa,on suosittu.
Lentoasemalta junaan joka vie Victoria-asemalle,n,5min kävely hotellille. - santeri
Kannattaa varata hotelli esim Paddingtonin alueelta, se on täynnä n. 50 puntaa yöltä olevia pikkuhotelleja. Niitä on siellä siis satoja. Varsinkin alkuvuodesta hotellia ei sieltä kannata välttämättä edes varata, niihin voi kävellä sisään ja tiedustella hintoja. Uskokaa pois, asuin Lontoossa pari vuotta ja olin töissä hotellialalla =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887