Sähkötupakka aloitus?

Finnvapen ego-t ois rööki, onko kokemuksia? latasin 2h, vai täytyyk se ol se 5h et se suostuu toimii? voiko väärin ladata? kiersin sen siihen latausjohtoon koska siinnä liittimisessä ja sähköröökissä oli kierteen ja sit heiti johdon seinään:) laturi näytti punasta(tarkoittaakohan,että sitten ku pun(tyhj) ja vihr(täyn) , usb liitin vihreää(varmaan meinaa latautuu..?) ja sit sininen ledi röökissä?
ei ol noist englanninkielisist oppaist mihinkään.. ja laitetaank täs mallist sitä nestet tankkii vaa,, ettei lainkaa atomisaattorii?:)
9294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Siinä on jonkinäköinen tehdaslatus, mutta täytyy ladata täyteen. Lataat niin kauan että merkkivalo muuttuu vihreäksi, siinä voi kestää 2-3h. Nesteet laitat tankkiin. Youtubessa on hyviä opetusvideoita, kannattaa katsoa niitä alkuun.

Tässä yksi suomenkielinen linkki: http://www.youtube.com/watch?v=7_4SyHCVaZg

Äänestä
  • Jatkoa edelliseen. Tässä eGo-C, muuten samanlainen kuin toi eGo-T, mutta T mallissa ei ole purettavaa atomisaattoria. Eli C malliin voi vaihtaa kuluvan osan atomisaattorista kun taas T mallissa vaihdetaan koko atomisaattori tarvittaessa.

    Linkki: http://www.youtube.com/watch?v=0qpSVH41Y0s

    Äänestä

No tota nyt on pian ladannut 5h nii sitten testataan:) Ja tankin silikooni kanteen tehty reikä että toimisi paremmin, atomisaattorista poistettu tehtaalla laitettu neste pois ja uutta arominestettä tilaalle ja eiköhän se sitten pelitä:)

Tuolta sain nämä ohjeet:)
http://www.finnvape.com/page/10/ego-t-kayttoohjeet

Eli kannattaa googlata oma sähköröökinsä nimi/kauppa ja käyttö/käyttöopas.. itsellä kun ei tullut suomenkielistä opasta mukaan ja englannin kieli kun takkuilee pahasti.. :D
Mutta kiitoksia kaikille auttaneille siltin:)

Äänestä

Vihree valo tarkottaa että akku on täynnä ja punainen on tyhjä. Kun otat sen suuosan irti mikä lie ja kaadat nestettä nii älä kaada siihen pieneen metalliputkeen siinä keskellä muuten ne menee akun päälle ja akku paskaks. Kaada nesteet sinne reunoille.

Äänestä

Finnvapelta olen tilannut ja saanut aika usein toimimattomia tuotteita eli palauta takaisin vain. 80% omista tilauksistani on ollut viallisia, aina joku rikki tai toimii osittain eli aika huonolaatuista tavaraa myynnissä.

Äänestä
  • Olen todennut saman ongelman. Nykyään tilaan eri paikasta ja kaikki toiminut 100%.

    Äänestä

  • On se ihmeellistä jos kerran firma myy noin huonoa tavaraa ja on silti vielä pystyssä... Unohdit viestissäsi mainostaa Startsmogia ;)

    Äänestä

  • Tyytyväinen asiakas kirjoitti:

    On se ihmeellistä jos kerran firma myy noin huonoa tavaraa ja on silti vielä pystyssä... Unohdit viestissäsi mainostaa Startsmogia ;)

    En unohtanut: En ole koskaan tilannut Startsmoginista mitään. Mistä tilailen, niin sitä en ala tässä mainostamaan.

    Äänestä

Atomisaattoriin kanaattaa muutama tippa pudottaa, jotta wicklanka kostuu eikä pala heti, koska se maistuukin palaneelle jos kuivana hekuttaa vastusta. Kannattaa hankkia clearoja, joissa vaihdettava vastus osa itse olen käyttänyt oheisessa linkissä olevia kanger T2 V2 eGo glearoja yhdellä olen pärjännyt pitkään kun ostaa atomisaattoripäitä sitten lisäksi siihen ja hyvin toimivat eGon akuilla, jos käyttää 1,9 ohmin vastusta.

http://www.puff.fi/atomisaattoritkartomisaattorit-clearomisaattoritdcttankit-korjattavat-rba-rta-tarvikkeet-clearomisaattorit-clearot-c-33_50.html

Äänestä

Kommentoi aloitusta


avutono908 kirjoitti:

Finnvapen ego-t ois rööki, onko kokemuksia? latasin 2h, vai täytyyk se ol se 5h et se suostuu toimii? voiko väärin ladata? kiersin sen siihen latausjohtoon koska siinnä liittimisessä ja sähköröökissä oli kierteen ja sit heiti johdon seinään:) laturi näytti punasta(tarkoittaakohan,että sitten ku pun(tyhj) ja vihr(täyn) , usb liitin vihreää(varmaan meinaa latautuu..?) ja sit sininen ledi röökissä?
ei ol noist englanninkielisist oppaist mihinkään.. ja laitetaank täs mallist sitä nestet tankkii vaa,, ettei lainkaa atomisaattorii?:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu