Mulla on ollut kilpirauhasen liikatoimintaa.(On pidetty Basedowina.) Aina on iho kasvoissa ollut tosi epäpuhdas, mutta nyt mennyt ihan hurjaksi. Lääkitystäkin vaihettu. Ei juuri finnejä, mutta tosi rasvanen. Koska T4-V ollut edellisissä kokeissa lähellä normaaleja arvoja sain lopettaa lääkityksen, mutta nyt lähtee hiukset ihan valtavasti. Hiusraja noussut ja on jo kohta päälaella. Hoitavaa lääkäriä ei ongelma vois vähempää kiinnostaa. Onko kellään samanlaisia kokemuksia ? Olen kuullut, että luontaistutekaupoissa myytävä viviscal saattaisi auttaa. Voiko syödä lääkityksen kanssa ? (Tuntuu, että oireet ovat palaamassa.) Kaikki kommentit kaivattuja.
Kohta paistaa kalju
Harvahapsi
1724
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
ei siihen mitkään poppakonstit auta jos hiustenlähtö johtuu kilpirauhasesta. Lääkärin kanssa asiasta täytyy puhua. Jos ei onnistu, vaihda lääkäriä.