Näin se loma sitten pyörähtää ikävöidessä sinua ja jotain mitä ei ole edes tapahtunut. En pysty käsittämään mitä sinä olet minulle tehnyt tekemättä oikeasi mitään. Tuntuu vain, että halkean, jos en saa kerran koskettaa sinua tai edes kerran tuntea huuliasi huulillani. Eipä mulla sitten muuta.
Minäkö Järkevä
Perkele....
34697
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Mitään en ole tehnyt , enkä aio kyllä tehdä jatkossakaan.
No sinun pitää ottaa häneen jotenkin yhteyttä ja kysyä olisiko mahiksia hänen suhteen..:). Sillestihän ne asiat tulee selväksi, eikä tarvitse sitten turhaan haikailla, jos toinen ei ole kiinnostunut.
fiksut ihmiset kyllä huomaavat, jos toinen on ihastunut.
Olemme tietoisia toistemme tunteista, mutta tahoillamme naimisissa. Jotenkin vaan pitäisi päästä eroon näistä ajatuksista ja siksi päädyin anonyymisti ruikuttamaan muiden epätoivoisten joukkoon.
olemme toistemme tunteista, ota miehenä yhteyttä, ikävä on kova.
Kannattaa puolisolle kertoa, että on kiinnostunut jostain toisesta, niin pääsee hän etsimään itselleen uuden kumppanin, joka on hänelle uskollinnen.
Rehellisyys on suurinta rakkautta.
Ei sitä nyt ihan lennosta voi mennä kumppania vaihtamaan.
Onko alkuperäinen kirjoittaja keskustellut tunteistaan tämän toisen osapuolen kanssa vai onko kaikki ikäänkuin "ilmassa"?
Perkele... et oo mulle mistään tunteistas kyl kertonu...vähän vaan härnänny ja antanut ymmärtää...oon luullu et pelleilet vaan -ettet oo tosissas...
Tiedät mun tunteista ja ehkä omistas...olis reilua et kertoisit mullekin niistä ;) Eikös?
Luulin, että vain kiusasit tai testasit minua etkä ollut ollenkaan tosissasi.
Kaipaan syliäsi ja muuta...itse kuitenkin lopetit yhteydenpidon.
Kenelle Ajatuksissa 1 vastaat? aloittajalle? vai jollekin muulle?
No taisi ehkä mennä jollekin muulle, mutta enhän voi tietää koskaan kuka onkaan
aloittaja...onhan tämä vähän sellaista tyhjyyteen kirjoittamista vain ajatuksia
sanoiksi.
Testaisin oletko täällä.
HY HYY, täällä!
Mä olen -Oletko Sä? =D
Tietysti me ollaan
me?
Noh, tottakai me .. niin niin ja te!::))))
Tietysti me, jos kerran täällä kirjoitetaan.
Oletko aloittaja nainen ja "toimistosta" ? Nimesi alkaa E:llä?
Et vastannut oletko n vai m. Ehkä et ole hän joksi ajattelin. Höh.
Mä toivon et on mies... siis ap
ja just SE
;)
:D
nii-in
ikävä riivaa asioista, joita ei ole edes tapahtunut. Oma mieleni vain luo mielikuvia, odotuksia ja toiveita. Itse pidin eilen illalla itselleni puhuttelun, että turha haihatus nyt pois. Mitään ei itseasiassa ole välillämme tapahtunut. Kehoni reagoi hänen läheisyydessään, mutta sitä ei voi havaita ulsopäin. Joten tuskin hän edes tietää, tai aavistaa, mitä mielessäni on liikkunut, tai mitä reaktioita minussa on tapahtunut. Odotan mielenkiinnolla, minkälaiset fiilikset hän saa aikaan seuraavan kerran, kun kohdataan.
Niinkö luulet, ettei hän ole tietoinen...? Hah! Siinähän sitten luulet. ;)
Onko aloittaja mies vai nainen?
Sanot että olette tietoisia toistenne tunteista mutta varattuja. Toisaalla sanot että hän ei tiedä mitään????
♥ selvät merkit..
ootko miES?
Suosittelen sinulle hankkimaan jonkin vähemmän tunteita herättävän ihmisen. Saat tuntea toisen ihmisen ihollasi ja ilman tunteita. Voit miettiä hänen herättämiä tunteita itsessäsi ja puntaroimaan oikeasti merkityksellisiä asioita.
Minäkin tein niin. Minulla on nyt rakastaja, johon ei ole niin syvältä sidottu, ja hän ajattelee samoin. Puhdasta jotakin muuta.
Ja minä olen ollut rehellinen jopa mun puolisolleni hänestä.
hemmetti taas näitä, miks pitää täällä notkua ja kaipailla muita jos on varattu.
No ei kai se sormus sormessa ihmisestä immuunia tee? Hissejä voidaan varata, kyllä jokainen on parisuhteessa omasta vapaasta tahdostaan. Kun ulkopuoliseen ihastuu/rakastuu parisuhteessa, se on aina vähintään henkilökohtaisen kriisin paikka.
Jokainen sitten toimii siten, kuin parhaaksi katsoo. Joko se ulkopuolinen rakkaus vahvistaa jo sitä olemassaolevaa sitoumusta tai sitten huomaa, että rakkaus ja yhteenkuuluvuuden tunne siitä vanhasta suhteesta on hävinnyt.
T -nainen?
dollisimman kauas, matkailu avartaa :)