Olipa iso yllätys,

että Haminan virkamiehet (nuo poliittiset pyhimykset) uskalsivat tulla kansalaisten eteen ja jopa myöntää salailleensa Vilniemen koulun homeongelmaa ja sen aiheuttamia terveuyshaittoja lapsille.
Jo on aikoihin eletty! Eikö edes virkamiehillä ole enää mitään arvovaltaa ja mahtia?
1206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Päätäjien olisi pitänyt rohkeasti pistää luukut Vilniemen kolun ikkunoihin jo ajat sitten jA kuskata lapset muihin lähikouluihin kuten Uuteen Summaan tai Kannusjärvelle. Uuden pikkukoulun rakentaminen maksaa maltaita, kuten virolahtelaiset huomaavat, kun Klamilan koulua maksetaan. Päättäjien saamattomuus johtui ehkä siitä, että he pelkäsivät kyläläisiä jos koulu olisi lopetettu. Nykyaikana ei enää käy niin kuin ennen, että pistettin talkoot pystyyn ja rekennetiin koulu tai seuratalo. Vilniemen koulun tulevaisuuden pelastaa ainoastaan onnistunut pirttiviljelys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lensin ........i! kirjoitti:

että Haminan virkamiehet (nuo poliittiset pyhimykset) uskalsivat tulla kansalaisten eteen ja jopa myöntää salailleensa Vilniemen koulun homeongelmaa ja sen aiheuttamia terveuyshaittoja lapsille.
Jo on aikoihin eletty! Eikö edes virkamiehillä ole enää mitään arvovaltaa ja mahtia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu