keskiyö

Toivoa paremmasta

Työtilanne huolestuttaa, työtä on mutta muutos tulossa ja se pelottaa. Meneekö asiat hyvin siinä suhteessa. Parisuhteessa toivon muutosta tuleeko erillään ole meille. Muutanko ulkomaille joskus tai teenkö pitkiä matkoja.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      sinä pidät kielistä ja vieraista kulttuureista, olet vanha sielu joka janoaa uutta tieto nykyajasta.

      ainakin sinä menet uuteen seelantiin, olet unelmoinut siitä jo monta kertaa.
      mutta se on sellainen tutustumismatka, et pääse siellä vielä perille omassa persoonassasi. mutta nautit kyllä näkemästäsi ja kokemastasi kovasti!
      älä anna yhdenkään neulan koskettaa ihoasi.

      voisin kertoa sinulle vaikka kuinka pitkän litanian matkoistasi! olet elänyt joskus kauan sitten nykyisen irakin alueella, se ympäristö on sinulle edelleen tuttua, kun katsot kuvia tai filmejä sen maastosta. silloin olit mies, jolla oli lasin teko käsissään.

      mutta sinähän kysyit työtilanteestasi. et voi enää hyvin nykyisessä paikassasi.
      olet antanut kaikkesi, nyt ei enää ole kysymys sinun osaamisestasi. kun haet uutta paikkaa, pääset haastatteluun. taloudellisesti sinä osaat hoitaa oman osasi, et joudu koskaan puille paljaille.
      mitä tähän parisuhteeseesi tulee, se ei taida olla lopullinen. oma iloinen liittosi on toisaalla tulevassa.

      sinä tiedätkin jo sisälläsi, että paikkasi ei ole tässä, missä nyt olet. muuten et olisi edes kysynyt siitä!
      minä sanoisin, että sinua vetää eteläiselle pallonpuoliskolle.
      katso ammattisi puolesta, että osaat tehdä tehdä sellaista työtä, mitä sielläkin on tarjolla. sinun onnesi taitaa olla kauempana, kuin nyt jaksat uskoa. kumppanisi ei ole kovin pitkä, mutta sitäkin vahvempi. hänellä on luonnon lahjoja, hän on kätevä ja aito, todella osaava ihminen. sinun elintasosi muuttuu toisenlaiseksi, kaikki ei ole niin sähköistä ja kiireistä, kuin nyt.

      kumppanillasi on tummat hiukset, lyhyehköt, suorat, hiusraja on kaareva. hänellä on "leveät" kasvot, äärettömän viisaat silmät ja naurava suu. siellä on sinun kotisi. älä nyt purskahda itkuun, en tahdo pelotella vaan auttaa sinua.

      t. Keskiyö

      • alkuper

        Kiitos vastauksestasi,
        minua todella kiehtoo erilaisuus ja uudet kulttuurit. Entisistä eloista kerroit että Irak, tuntuu hieman oudolta mutta kukapa tietää. Minua kiinnostaa Intia ja Afrikka. Olisinko mahdollisesti vaikuttanut jotenkin niissä maissa.

        Työ olen jo lähes eläkeiän partaalla, mutta ajattelin kyllä pysyä tässä., sen tiedän että jonkinlainen muutos työhäni tulee. Parisuhde muutosta kaipaan mutta että olisin jossain noin kaukana hui kauhistus.Mitenkähän tämä terveys kestäisi.;

        Kiitän vastauksistasi ja toivotan sinulle Rauhallista ja Onnellista Joulua ja tulevaa UUutta Vuotta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      98
      4632
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3172
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2909
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      80
      1680
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1470
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      102
      1264
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      15
      997
    8. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      40
      911
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      25
      900
    10. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      184
      884
    Aihe