wing tsunin harrastaminen paljonko maksaa

tuulimylly2

Puku, suojat, muut vermeet. Mitä hintaluokkaa ? ja voiko käyttää esim. vaparihanskoja tai käytetäänkö hanskoja ensikään ? Paljonko about kausimaksut muut maksut, käykö tavallinen vakuutusyhtiön vakuutus ?

5

961

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jonkotti

      Puvuksi riittää jotkut mustat housut, valkonen paita (jatkossa pitäisi "virallinen" paita ostaa, hinta 20€) ja sisäpelikengät. Hanskoja käytetään harvoin, mutta hyvä olla joissain harjotteissa mukana, vaparihanskat hyvät (omat makso 50€). Muita hyviä ei pakollisia suojia on alapäänsuoja ja hammassuojat.

      Kausimaksu Helsingissä muistaakseni n.300€, sisältää combatilla treenit 3kertaa viikossa ja punttisalin vapaan käytön. Lisäksi vapaaehtoisia seminaareja n.kerran kuussa jotka maksaa 40€ ja seminaareissa voi suorittaa tasoja, niin pääsee harjoittelemaan vaikeampia asioita, tasot maksaa 1-6 10€/taso ja 7-12 15€/taso.
      Toki löytyy muitakin WT seuroja, niiden hinnoista en tiedä.

      Vakuutuksesta kannattaa kysyä vakuutusyhtiöltä. Oma vakuutus kattaa ainakin kaikki vapaa-ajalla sattuneet vahingot.

    • töröportsi

      Kiitoksia kerrankin asiallisesta vastauksesta.

    • tallalailla1

      Imatralla 100€ peruskurssi (3kk), mustat housut ja valkonen t-paita riittää pitkälle.
      Suojia ei tarvita kuin todella harvoin joissain treeneissä, mutta vetäjä tuo ne silloin paikalle, joten ei tarvitse hankkia niitä. Hammassuojia tai alapääsuojia ei tarvita.

      Seminaarimaksut on helsingin kanssa samaa luokkaa, kuitenkin hieman harvemmin muutamia kertoja vuodessa (tietääkseni).

      Missä päin ajattelit treenata?

    • ei_turku_wt

      Turkuun en suosittele menemään tätä lajia harjoittamaan sillä heille valitaan löyhämoraalisesti ohjaajia sinne töihin. Siellä työskentelee tätä nykyä noin kolmikymppinen mies, joka on hakannut siviilissä naisia ja kärsii päihdeongelmasta, kasvattaa kotonaan pilveä ja ties mitä muuta typerää tekee. Kannabiksen vaikutuksen alaisena on aggressiivinen.

      • ei_tku_wt

        Siis Turku WT:llä töissä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      54
      2771
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      125
      2050
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1758
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      162
      1339
    5. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      73
      1321
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      61
      1235
    7. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1112
    8. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      63
      1080
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      73
      1049
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      33
      997
    Aihe