www.booking.com

Miettikää kaksi kertaa ennenkuin varaatte www.booking.com järjestelmän kautta.

Voitte saada huoneen joka ei ole se mitä booking varausvahvistuksessa on!!

Rahat meni (veloitettiin luottokortista heti) vaikken saanut sitä huonetta jonka maksoin.

Eivät suostu maksamaan takaisin lantin lanttia.

Perästä kuuluu .
51402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

booking syyttää hotellia ja hotelli syyttää bookingia virheellisestä mainonnasta. Molemmat booking sekä ko. hotelli muuttivat sivujaan tämän tapauksen jälkeen. Kumpikaan ei suostu hyvittämään lantin lanttia. Kyse ei ole isosta summasta mutta 1 € on iso raha. Molempien kanssa neuvoteltu s-postitse useita kertoja, tuloksetta. Sen takia laitoin tämän viestin jotta muutkin ovat varuillaan.

Äänestä

Itse ainakin saanut booking.comin kautta onnistunutta palvelua. Luottokortilta ei ole kertaakaan veloitettu mitään ja huonekkin ollut sitä, mitä tilattu. Sivuilla muistaakseni lukee, että hotelli saattaa tehdä katevarauksen kortilta. On siis hotellin asia, jos veloittaa kortilta, ei booking. comin.

Äänestä

Reklamaatio käsitelty, ei tule korvauksia. Maksoi sviitin sai siivouskomeron.Että näin toimii booking.com. Varausvahvistuksen tiedoilla ei ole mitään merkitystä booking. comin mukaan.

Äänestä

Ei ikinä bookinin kautta majoitus varausta. Asiakas palvelu ei vastaa kuin viestillä. Sisään pääsy huoneeseen tosi hankala. Alakerran asunnon ikkunan alla pihatyöt. Asuntoon piti kiertää kaukaa nurmikon kautta. Vaikea hakea tavaroita autosta. Parkkipaikkaa ei lähistöllä. Piti jättää kauas. Piharemonttia ei kerrottu tilauksen yhteydessä. Tässä katsellaan ulos kun työmiehet tekee töitä.

Äänestä

Aina ollut enemmän kuin tyytyväinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VEIVÄT LANTIT kirjoitti:

Miettikää kaksi kertaa ennenkuin varaatte www.booking.com järjestelmän kautta.

Voitte saada huoneen joka ei ole se mitä booking varausvahvistuksessa on!!

Rahat meni (veloitettiin luottokortista heti) vaikken saanut sitä huonetta jonka maksoin.

Eivät suostu maksamaan takaisin lantin lanttia.

Perästä kuuluu .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu