Huh huh

Huijas mua

Miettikää kaksi kertaa ennenkuin varaatte www.booking.com


Voitte saada huoneen joka ei ole se mitä booking varausvahvistuksessa on!!

Rahat meni (veloitettiin luottokortista heti) vaikken saanut sitä huonetta jonka maksoin.

Eivät suostu maksamaan takaisin lantin lanttia.

Perästä kuuluu .

6

211

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JJ32

      Mainitsemasi yhtiön kautta varannut n.20krt ja koskaan ei ongelmia.Jokaisella majoitus paikalla on eri ehdot,itse varaan paikkoja joissa min.3vrk ennen saapumista kuluton peruutus mahdollisuus.Kanattaa ymmärtää mitä lukee

    • PISNIS MATKAAJA

      Niin varausvahvistuksessa lukee kaikki tiedot mistä joutuu myös maksamaan. Jollei saa sen mukaista mitä siinä lukee pitääkö tyytyä johonkin muuhun?

    • multivaraaja

      Olen käyttänyt booking comia paljon.Ja muutaman kerran kohteessa on ollut jotain muuta kuin tilattua.Kannattaa heti valittaa hotellin vastaanottoon jos ei ole varauksen mukaista palvelua. Muutos on aina onnistunut ja vain kerran joutunut vaihtamaan hotellia kun oli niin p***** mutta tämäkin sujui kohteessa kuluitta ja jopa pienen korvauksen sai hotellista.Kannattaa ottaa"maksuton peruutus" .Eli syy ei mielestäni ole booking comin,koska hotellit itse päättävät minkä huoneen saat.ja pitää heti vaatia korjausta asiaan.paikan päällä .

    • hohhiiijjaaa

      Näin voi vain vastata henkilö jolla on oma lehmä ojassa.

      • joojoojoojoo..

        Ja näitä joka ainoalle palstalle booking.comista uudestaan ja uudestaan valittava henkilö ei voi olla muu kuin jonkun kilpailijan edustaja, jolla on oma lehmä taas vastakkaisessa ojassa. Jokainen vähänkin enemmän matkaillit tietää, että se, mitä multiravaaja tuossa sanoo, että hotellit itse päättävät minkä huoneen antavat, pitää täysin paikkansa ja samat ongelmat olisivat olleet vastassa, vaikka minkä varaussysteemin kautta olisi asian hoitanut.


    • respa2

      Oli majoitus varattu mitä kautta vain, kuuluu asiakkaan saada se, mitä on varannut (jos varaa standard-huoneen, saa standard-huoneen jne). Jos ko. huoneluokka on syystä tai toisesta täynnä, hotellit yleensä upgreidaa seuraavaan huoneluokkaan samaan hintaan. Mutta ne huonekuvaukset kannattaa lukea TARKKAAN ennenkuin alkaa tekemään varauksia, ikinä ei saa olettaa että kyllähän siellä nyt tällainen ja tällainen on, kun oli sielläkin (tai jos olet ollut hotellissa aikaisemmin, olethan ollut juuri kyseisess huoneluokassa etkä esimerkiksi astetta paremmassa, jolloin varustetaso voi olla hyvinkin erilainen). Mutta jos jokin on huoneessa pielessä, tulisi siitä ilmoittaa respaan heti, jotta toimenpiteisiin voidaan ryhtyä, on aika turha itkeä jälkikäteen.

      Ja Booking.comilla on nykyään yhä useammassa kohteessa tarjolla kaksi varausvaihtoehtoa: halvempi, jota ei voi perua eikä muuttaa ja hotellit perivät sen ohjeistuksen mukaan varauspäivänä sekä hieman kalliimpi vaihtoehto, jonka voi perua eikä sitä veloiteta etukäteen. Ei pidä tuijottaa pelkästään sitä hintaa., varausehdot voivat olla erit

      Mutta ylipäänsäkin kun ihmiset varailee huoneita eri varauskanavien kautta, törmää vähän väliä ilmiöön, että he kuvittelevat saavansa jotain muuta, mitä varattuun huoneluokkaan ei edes kuulu ja se sisältö on yleensä ihan kohtalaisen hyvin eritelty sivuila. Standard-huone ei ole sama kuin superior-huone eikä superior sama kuin sviitti. Se, että asiakas luulee jotain ei ole syy sille, että hotellin pitäisi esimerkiksi ilmaiseksi päivittää huoneluokka johonkin muuhun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      352
      1485
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1206
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      115
      1075
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      851
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      847
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      470
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      38
      454
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      93
      441
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe