Mielessäni enemmänkin tummanpuolelinen tai ristiverinen mies, joka kuuluu menneisyyteeni. Eli pitkälle sinne.
Nyt olemme olleet yhteyksissä taas ja oikeammin aika paljon.
Mitähän tässä tapahtuu jatkoon? Aika kinkkinen tilanne kaiken kaikkiaan ja rakkauttahan se minäkin kaipaan.
Katsoisitko
4
96
Vastaukset
Hei
te olette uskoakseni kirjoitelleet toisillenne. se käy helpommin, kuin kasvottain tutustelu. mutta siinä on myös omat koukkunsa.
sinä janoat rakkautta, mutta työtä pidät sitäkin tärkeämpänä. näkisin sinut realistisena ihmisenä, olet myös varovainen. olet myös uskollinen itsellesi, aina.
onni ei ole aina ollut mukanasi rakkausasioissa, uskoisin että taloudelliset asiat ovat sinun kohdallasi hoituneet paremmin kuin romantiikka.
työasioihisi tulee muutoksia, yksi alue loppuu ja seurassa on vaihtoa.
näen sinut kimalluksen ympäröimänä, en tulkitse sitä rakkaudeksi, vaan taloudelliseksi onneksi.
lapsia tai eläimiä en näe. on mieskin ihastunut sinuun, mutta onko hän vapaa?
hänellä on huono omatunto, vaikka hän sinusta välittääkin. no, en oikein usko että teistä tulisi lopullista paria kuitenkaan. siinä sinä istua kökötät arvokkaasti varakkaassa kodissa, se on sitä hopealoistetta minkä ympäröimänä sinut näen.
t. Keskiyö- Hämmentynyt1
Kiva kun katsoit.
Jos ei tästä nyt sitten tule mitään edes ajan kanssa, niin en kai nyt yksin loppuelämää kökötä? Olisi kyllä hyvin erikoista, jos tiet erkanisi lopullisesti.
Olisihan noita miehiä, mutta tämä vetoaa eniten, kun en enään jaksa noita pelimiehiä, jotka pettää. Seon ehdoton loppu minulle, että en sellaisten kanssa edes enään koskaan yritä. Se pilaa kaiken kauniin, eikä sitä saa takaisin.Hei
ole hyvä vain.
sinulla on vahvat mielipiteet itselläsi ja tiedät mitä tahdot. siihen minä en pysty vaikuttamaan, meidän voimamme olisivat ristiriidassa keskenään, en saa manipuloida kenenkään mieltä.
etkä ole koskaan ollut mikään kököttävä luonne, pois se sinusta! mutta jos saan sanoa ihan suoraan ja sydämellä, niin minusta sinä et ole vielä etsinyt kumppania sisimmälläsi. kriteerejä on hyvin paljon, varsinkin naisihminen tarvitsee myös turvaa ja sosiaalista kanssakäymistä. niin sinäkin. mutta tuolla kaikella on hintansa, jos ei ole varovainen. ja tottakai myös tarkoituksensa, se on kaikkein tärkeintä tässä elämässä!!
mutta elämä opettaa ja kasvattaa, samaan happamaan tynnyriin ei laita montaa kertaa käsiään.
et ole vielä ihan perillä siellä, missä sinun paras paikkasi on. enkä sano tätä ilkeyksissäni, toki ihmettelen hieman sinun väritettyä varovaisuuttasi. mitä sinä pelkäät? ihan oikeasti, mistä tuo pelko on kotoisin?
olet minulle kuin kirjava tilkkutäkki, haastava ja väreilevä luonne. olet mielenkiintoinen ihminen.
t. Keskiyö
- Hämmentynyt1
Luulen myös etten ole vielä perillä siellä parhaassa paikassa. :) vasta matkalla!
Se pelko tulee siitä, että en enään toista kertaa astuisi narsistin ansaan. Hyvä kun oikeasti selvisin hengissä, vaikka kaikki muu piti jättää taakseen.
Siten arvomaailmani on kokenut muutoksen ja enempi henkisemmät miehet kiinnostaa, kuin materiaalia keränneet, eli juurikin se sisin. Tämä ristiverinen on sellainen. Aiemmin en olisi ajatellut vakavasti, mutta nyt ajattelen, että viis muusta ja sisin ja hyvinvointi on tärkeintä. Sitä oppii kokemusten kautta erottamaan jyvät akanoista.
Tuota miksi tämä mies potee hupnoa omaatuntoa? Ei hänellä olisi siihen tarvetta?
Kiitos vaan kun katsoit, kun tämä on niin ajatuksissa ja muutoksia olen tehnyt todella paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan1622951Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos581897Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651523Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt281512- 901206
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221185Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa49943Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva5872Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan184868Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60859