Katsoisitko

Hämmentynyt1

Mielessäni enemmänkin tummanpuolelinen tai ristiverinen mies, joka kuuluu menneisyyteeni. Eli pitkälle sinne.

Nyt olemme olleet yhteyksissä taas ja oikeammin aika paljon.
Mitähän tässä tapahtuu jatkoon? Aika kinkkinen tilanne kaiken kaikkiaan ja rakkauttahan se minäkin kaipaan.

4

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      te olette uskoakseni kirjoitelleet toisillenne. se käy helpommin, kuin kasvottain tutustelu. mutta siinä on myös omat koukkunsa.

      sinä janoat rakkautta, mutta työtä pidät sitäkin tärkeämpänä. näkisin sinut realistisena ihmisenä, olet myös varovainen. olet myös uskollinen itsellesi, aina.
      onni ei ole aina ollut mukanasi rakkausasioissa, uskoisin että taloudelliset asiat ovat sinun kohdallasi hoituneet paremmin kuin romantiikka.

      työasioihisi tulee muutoksia, yksi alue loppuu ja seurassa on vaihtoa.
      näen sinut kimalluksen ympäröimänä, en tulkitse sitä rakkaudeksi, vaan taloudelliseksi onneksi.
      lapsia tai eläimiä en näe. on mieskin ihastunut sinuun, mutta onko hän vapaa?

      hänellä on huono omatunto, vaikka hän sinusta välittääkin. no, en oikein usko että teistä tulisi lopullista paria kuitenkaan. siinä sinä istua kökötät arvokkaasti varakkaassa kodissa, se on sitä hopealoistetta minkä ympäröimänä sinut näen.

      t. Keskiyö

    • Hämmentynyt1

      Kiva kun katsoit.

      Jos ei tästä nyt sitten tule mitään edes ajan kanssa, niin en kai nyt yksin loppuelämää kökötä? Olisi kyllä hyvin erikoista, jos tiet erkanisi lopullisesti.

      Olisihan noita miehiä, mutta tämä vetoaa eniten, kun en enään jaksa noita pelimiehiä, jotka pettää. Seon ehdoton loppu minulle, että en sellaisten kanssa edes enään koskaan yritä. Se pilaa kaiken kauniin, eikä sitä saa takaisin.

      • Hei

        ole hyvä vain.
        sinulla on vahvat mielipiteet itselläsi ja tiedät mitä tahdot. siihen minä en pysty vaikuttamaan, meidän voimamme olisivat ristiriidassa keskenään, en saa manipuloida kenenkään mieltä.

        etkä ole koskaan ollut mikään kököttävä luonne, pois se sinusta! mutta jos saan sanoa ihan suoraan ja sydämellä, niin minusta sinä et ole vielä etsinyt kumppania sisimmälläsi. kriteerejä on hyvin paljon, varsinkin naisihminen tarvitsee myös turvaa ja sosiaalista kanssakäymistä. niin sinäkin. mutta tuolla kaikella on hintansa, jos ei ole varovainen. ja tottakai myös tarkoituksensa, se on kaikkein tärkeintä tässä elämässä!!
        mutta elämä opettaa ja kasvattaa, samaan happamaan tynnyriin ei laita montaa kertaa käsiään.

        et ole vielä ihan perillä siellä, missä sinun paras paikkasi on. enkä sano tätä ilkeyksissäni, toki ihmettelen hieman sinun väritettyä varovaisuuttasi. mitä sinä pelkäät? ihan oikeasti, mistä tuo pelko on kotoisin?

        olet minulle kuin kirjava tilkkutäkki, haastava ja väreilevä luonne. olet mielenkiintoinen ihminen.

        t. Keskiyö


    • Hämmentynyt1

      Luulen myös etten ole vielä perillä siellä parhaassa paikassa. :) vasta matkalla!

      Se pelko tulee siitä, että en enään toista kertaa astuisi narsistin ansaan. Hyvä kun oikeasti selvisin hengissä, vaikka kaikki muu piti jättää taakseen.

      Siten arvomaailmani on kokenut muutoksen ja enempi henkisemmät miehet kiinnostaa, kuin materiaalia keränneet, eli juurikin se sisin. Tämä ristiverinen on sellainen. Aiemmin en olisi ajatellut vakavasti, mutta nyt ajattelen, että viis muusta ja sisin ja hyvinvointi on tärkeintä. Sitä oppii kokemusten kautta erottamaan jyvät akanoista.

      Tuota miksi tämä mies potee hupnoa omaatuntoa? Ei hänellä olisi siihen tarvetta?

      Kiitos vaan kun katsoit, kun tämä on niin ajatuksissa ja muutoksia olen tehnyt todella paljon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      102
      4692
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3192
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2929
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      80
      1690
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1480
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      102
      1274
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      15
      1007
    8. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      40
      921
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      25
      910
    10. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      184
      894
    Aihe