Katsoisitko

Hämmentynyt1

Mielessäni enemmänkin tummanpuolelinen tai ristiverinen mies, joka kuuluu menneisyyteeni. Eli pitkälle sinne.

Nyt olemme olleet yhteyksissä taas ja oikeammin aika paljon.
Mitähän tässä tapahtuu jatkoon? Aika kinkkinen tilanne kaiken kaikkiaan ja rakkauttahan se minäkin kaipaan.

4

126

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      te olette uskoakseni kirjoitelleet toisillenne. se käy helpommin, kuin kasvottain tutustelu. mutta siinä on myös omat koukkunsa.

      sinä janoat rakkautta, mutta työtä pidät sitäkin tärkeämpänä. näkisin sinut realistisena ihmisenä, olet myös varovainen. olet myös uskollinen itsellesi, aina.
      onni ei ole aina ollut mukanasi rakkausasioissa, uskoisin että taloudelliset asiat ovat sinun kohdallasi hoituneet paremmin kuin romantiikka.

      työasioihisi tulee muutoksia, yksi alue loppuu ja seurassa on vaihtoa.
      näen sinut kimalluksen ympäröimänä, en tulkitse sitä rakkaudeksi, vaan taloudelliseksi onneksi.
      lapsia tai eläimiä en näe. on mieskin ihastunut sinuun, mutta onko hän vapaa?

      hänellä on huono omatunto, vaikka hän sinusta välittääkin. no, en oikein usko että teistä tulisi lopullista paria kuitenkaan. siinä sinä istua kökötät arvokkaasti varakkaassa kodissa, se on sitä hopealoistetta minkä ympäröimänä sinut näen.

      t. Keskiyö

    • Hämmentynyt1

      Kiva kun katsoit.

      Jos ei tästä nyt sitten tule mitään edes ajan kanssa, niin en kai nyt yksin loppuelämää kökötä? Olisi kyllä hyvin erikoista, jos tiet erkanisi lopullisesti.

      Olisihan noita miehiä, mutta tämä vetoaa eniten, kun en enään jaksa noita pelimiehiä, jotka pettää. Seon ehdoton loppu minulle, että en sellaisten kanssa edes enään koskaan yritä. Se pilaa kaiken kauniin, eikä sitä saa takaisin.

      • Hei

        ole hyvä vain.
        sinulla on vahvat mielipiteet itselläsi ja tiedät mitä tahdot. siihen minä en pysty vaikuttamaan, meidän voimamme olisivat ristiriidassa keskenään, en saa manipuloida kenenkään mieltä.

        etkä ole koskaan ollut mikään kököttävä luonne, pois se sinusta! mutta jos saan sanoa ihan suoraan ja sydämellä, niin minusta sinä et ole vielä etsinyt kumppania sisimmälläsi. kriteerejä on hyvin paljon, varsinkin naisihminen tarvitsee myös turvaa ja sosiaalista kanssakäymistä. niin sinäkin. mutta tuolla kaikella on hintansa, jos ei ole varovainen. ja tottakai myös tarkoituksensa, se on kaikkein tärkeintä tässä elämässä!!
        mutta elämä opettaa ja kasvattaa, samaan happamaan tynnyriin ei laita montaa kertaa käsiään.

        et ole vielä ihan perillä siellä, missä sinun paras paikkasi on. enkä sano tätä ilkeyksissäni, toki ihmettelen hieman sinun väritettyä varovaisuuttasi. mitä sinä pelkäät? ihan oikeasti, mistä tuo pelko on kotoisin?

        olet minulle kuin kirjava tilkkutäkki, haastava ja väreilevä luonne. olet mielenkiintoinen ihminen.

        t. Keskiyö


    • Hämmentynyt1

      Luulen myös etten ole vielä perillä siellä parhaassa paikassa. :) vasta matkalla!

      Se pelko tulee siitä, että en enään toista kertaa astuisi narsistin ansaan. Hyvä kun oikeasti selvisin hengissä, vaikka kaikki muu piti jättää taakseen.

      Siten arvomaailmani on kokenut muutoksen ja enempi henkisemmät miehet kiinnostaa, kuin materiaalia keränneet, eli juurikin se sisin. Tämä ristiverinen on sellainen. Aiemmin en olisi ajatellut vakavasti, mutta nyt ajattelen, että viis muusta ja sisin ja hyvinvointi on tärkeintä. Sitä oppii kokemusten kautta erottamaan jyvät akanoista.

      Tuota miksi tämä mies potee hupnoa omaatuntoa? Ei hänellä olisi siihen tarvetta?

      Kiitos vaan kun katsoit, kun tämä on niin ajatuksissa ja muutoksia olen tehnyt todella paljon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      62
      1013
    2. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      80
      906
    3. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      19
      876
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      55
      812
    5. Huh huh...

      Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik
      Sinkut
      208
      701
    6. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      569
    7. Mitä ajattelet

      Kaivattusi elämästä
      Ikävä
      43
      546
    8. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      39
      515
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      50
      513
    10. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      37
      459
    Aihe