Paras lahja?

Jasminnnn

Eli tarvitsisin nyt teidän kaikkien apua! Paras ystäväni täytti viikko sitten 18 vuotta ja kerroin hänelle että saa lahjani vähän jälkikäteen kun rahatilanne on parempi, hän ymmärsi oikein hyvin asian ja on tottunut muutenkin siihen että multa tulee noi lahjat vähän myöhässä! Joka tapauksessa olemme tunteneet ala-asteelta asti eli monta, monta vuotta ja pysyneet yhdessä! Tähän asti minun lahjani ovat olleet vähän erikoisempia esim viime vuonna hänen lahjansa oli että silmien eteen sidottiin huivi jotta hän ei nähnyt mitään ja hänet laitettiin auton kyytiin ja lähdimme kohti terminaalia kyseessä oli siis laivareissu josta hän ei tiennyt mitään ja terminaalissa odottivat hänen parhaat kaverinsa ja vasta autossa häneltä otettiin huivi pois. Kaverini oli ihan innoissaan ja melkei itki onnesta ei ollut yllättynyt ikinä niin paljon! Ja olen myös näitä ihmisiä ketä harrastaa itsetehtyjen korttien tekemistä eli isoa kartonkia kuvia täyteen menneiltä ajoilta ja vähän uudempaakin tuotantoa sekä tekstiä paljon sellaista joka oikeasti sopii ja kuvailee meijän ystävyyttä! Nyt haluaisin jotain vielä parempaa josta hän yllättyy täysin ja jonka muistaa aina! Hänelle järjestettiin myös viime viikolla yllätyssynttärit :) onkohan tästä enää parempaa, isompaa ja erikoisempaa "lahjaa" tai yllätystä olemassa? Jos on kertokaa, yleensä olen itse saanut järjestettyä mutta nyt on tosi kyseessä ideani ovat vähissä :( ja hän on myös muuttamassa syksyllä toiselle paikkakunnalle n 6 tunnin päähän täältä :( eli nyt tarvitaan maailman paras synttärilahja! Kiitos paljon etukäteen kaikille jotka näkevät vaivaa ja viitsii auttaa! Ps. Lahja tai yllätys voi olla myös moniosainen eli voi olla jotain konkreettista mukana mutta sellainen millä on arvoa! Koska hän on sen todellakin ansainnut!

3

346

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Happybirthday

      Ei voi muuta sanoa kuin ihanaa!! Ihana kuulla oikeasti jonkun suunnittelevan ja miettivän noin tarkkaan miten yllättää paras kaveri. Tiedän myös niitä jotka ostavat lyhyen miettimisen jälkeen vain jonkun tosta noin. En voi uskoa todeksi että joku viitsii ja halua nähdä noin paljon vaivaa kun sinä! Olen hirveän otettu että oikeitakin ystäviä on jotka todella tekevät mitä vaan saadakseen ystävälleen parhaimmat synttärit ja tosiaan suunnitellun lahjan! Ja myös aikasempi yllätykseksi oli aivan mahtava!! Voi kun osaisin auttaa sinua :( toivottavasti keksit jotakin hienoa, tsemppiä! :)

      • Skufall456

        Samaa mieltä edellisen kirjoittajan kanssa, vau!
        Mieleeni tuli heti jokin ulkomaanmatka tai oikeastaan äkkilähtö, tosin on hirveän kallis :( mut ainakin jotain minkä hän muistaisi loppuelämän! Tosin ymmärrän jos ei rahat riitä ihan siihen. Sitten voisi olla joku kylpyläjuttu esim viikonlopuksi :) ja jotain kivaa järjestäisit sinne! Toivon että oli edes jotain apua tai suuntaa antavaa! :))


    • Jeejeejejejej

      Hei tehkää Tallinnan reissu? :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      255
      2153
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      1283
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      21
      1241
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      816
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      126
      739
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      719
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      233
      689
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      54
      530
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      471
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      468
    Aihe