Eilen käväsin kaupungilla ja ketkäs ne siellä rotuaarilla eli meijän kävelykadulla tuli vastaan. Jasmin Mäntylä sen brittikihlatun kanssa. Jasmiinilla hiukset auki ja raahas molemmat useita vaateliikkeitten kasseja. Naureskelivat keskenään ja pakko sanoo et meitä oli monia jotka niitä tuijotti, ei ollu vaikee tunnistaa tuota paria perusoululaisten joukosta. Tuo mies näytti jonkin verran nuoremmalta luonnossa ja Jasmin oli vimpan päälle laitettu kuten aina.
Jasmin ja Dennis nähty Oulussa!!!!!!!!!!!!
Joulut heillekkin
22436
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Jaaha, kohupariskunta pohjoisessa.................. Niinhän tuo Jasu tuonne blogiinsa jo aiemmin kirjoitti että sen mies tulee jouluksi sen kotikaupunkiin Ouluun.
Oli siis näköjään totta ja näköjään on sit totta tuo koko suhdekkin.
Mäntylän mieluusti luonossa näkisin on meinaan tosi nätti likka.
Onhan se ihän nätti, sellanen iso ihminen, todella pitkä ja isot jalat ja nenä, mutta nätti kyllä! kauniit hiukset!
Niin pitkä on mutta ei iso, monesti oon sen nähny ja joo on pitkä mutta hoikka. Tosin mallina se toimikin nuorempana ja niihin töihin kun ei hirveen lyhyitä ihmisiä oteta.
http://2.bp.blogspot.com/-i1NGJUezIBU/UGxhrYGgEQI/AAAAAAAACP4/8pY7VWaYUbc/s1600/P1030111.JPG
http://1.bp.blogspot.com/-KV64zygu3WI/UCZANvAcVUI/AAAAAAAACAQ/-t6d31N1VzA/s1600/P1020775.JPG
Mun mielestä se on sellanen romuluinen..isot luut, joitten päälle nyt nahka vaan pingotettu ku se laihuttanu nii paljon:(
ootas kun ihan mielenkiinnosta laitan tähän jonkun vanhan ja uuden kuvan..........
ekassa on 18 v
http://rasia.city.fi/articles/256_1.jpg
tokassa vähän päälle 20 v
http://www.seiska.fi/images/viihde/taustakuvat/jasmin_m_1280x1024.jpg
nro 3ssa 26 v
http://4.bp.blogspot.com/_w997_fawjec/SU6axpzl5DI/AAAAAAAAAGE/sw2if6eeCw4/s320/Joulu2 2008.jpg
ja sit nää muutama on nyt tältä vuodelta eli on niissä 30 v
http://1.bp.blogspot.com/-tQ-Bw-VwvGA/T8tBjRNJpnI/AAAAAAAAByI/C_p0DpUiE8I/s1600/DSCF3301.JPG
http://4.bp.blogspot.com/-Cpl_FK_HRvA/T5_YgpkSDRI/AAAAAAAABuU/QNIO_KbWoxQ/s1600/Blog 1.5.12.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-QUAkBRfMQ4g/UGMh0Zq8dxI/AAAAAAAACN4/E7UtH7QCv74/s1600/P1030081.JPG
Tää on ainoo nainen jonka voin todeta näyttävän nuoremmalta kun on 30 v kun sillon kun se oli 18 v. Noin päin tuo muutos olis aina ihan tervetullutta!
Kauniit hiukset, kaunis kroppa, hymy, iho ja kaikki.
hyvänen aika miten paljon paremmalta näyttää nykyään. monella tuo kyllä menee just toisinpäin, ollaan nättejä kun ollaan just jotain 20 v ja kun tullaan kolmikymppisiksi niin aletaan rupsahtaan. jasmin sen sijaan on näköjään puhjennut kukkaan vasta tän vuoden aikana.
Miten se on käyttänyt noin paljon meikkiä ennen?? Hui! Nykyään on luonnollinen ja tuo meikkimäärähän sitä vanhensi sillon ennen.
Kyllä Jasminin ja Denniksen suhde on totta, on ollut sitä alusta lähtien. Ovat silminnähden rakastuneita toisiinsa. Onnea heille kovasti :)
Mun mielestä on toisilleen sopivat, monesti Mäntylän blogia luen ja kirjoittaa aina niin kauniisti miehestään. Ei sellaista noin vaan feikata.
Jasminen kukka tainnu ihastua denniksen "RAHAPUSSIINKIN" ??
Ei todellakaan! Jasmin ei ole Denniksen kanssa rahasta, Dennis ei edes ole varakas.
Ootko nähny kuvan Jasminin kihlasormuksesta ja koko kesän mies reissasi Englannin ja Kreikan väliä ja nyt on Suomessa kuukauden lomalla ja me kaikki tiedetään et Suomi ei tod oo halpa maa! Kukaan ihan köyhä ei pystys tollaseen, itse saan säästää vuoden että saan perheeni vietyä kerran vuodessa lomamatkalle ulkomaille!
Sormus http://2.bp.blogspot.com/--mNcOfyQCzY/UGGIQwOQbpI/AAAAAAAACMg/yxEHevlTPlM/s1600/P1030078.JPG
Siis voihan sillä olla vaikka miten paljon rahaa, ei vaan halua tuoda sitä julki.
Monet ulkomaalaiset tulevat Suomeen, siihen ei tarvita mitään hirveää omaisuutta. Dennis on Seiskan haastattelussa myöntänyt avoimesti olevansa ihan tavallinen mies ja tyhjätasku. Voi olla että Dennis tekee jotakin duunia, onhan kenellä tahansa työtä tekevällä varaa sormukseen. Ei ne nyt niin hirveästi maksa ja Jasminin sormus tuskin maksaa 3000-5000€ euroa enempää. Mutta ajatus se on tärkein eikä tarvitse kaikessa pröystäilläkään.
Luulen silti ettei halua kertoa rahajutuistaan, Dennis on ok oloinen tyyppi sitä en kiellä vaan saattaa hyvin haluta pitää jotain myös piilossa. On kuitenkin kivanoloinen pari ja onnea heille toivon!
Mahtvauutta että edes tän kaunokaisen blogit huomataan!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Upea Jasmin!
Tosiasia on että tuo eukko ei tosiaankaan ole sen kummemman näköinen kuin muutkaan ulkomaalaista sukua olevat kotkat. Ei tosiaankaan ole ylivoimaisen hemaiseva. Kehujat ovat 2-3 hurahtanutta raukkaa jotka kirjoittaa muutaman minuutin välein kehumisviestejään eri nimimerkeillä. Alkaa jo kyllästyttää pahasti tää touhu...Ja seuraavaksi tiedoksi: oon 30v mies enkä siis kateelinen nainen.
Jep jep, ei ketään kiinnosta ootko sä mies vai nainen koska kukaan ei tunne sua. Minusta Jasmin on aina ollut kaunis ja oikeasti on yksi harvoista julkuista joka omaa luonnollista ja aitoa kauneutta. Sitä arvostan, en ole mikään hurahtanut raukka vaan osaan ilmaista mielipiteeni myös silloin kun haluan kehua jotain. Jasmin Mäntylä on hurmaava nainen ja jopa mä naisena voin myöntää sen. Ja hei jos kyllästyttää niin onko pakko avata näitä ketjuja.................? Outoa.
Mistä tuo harhaluulo tulee että kehujia olisi vain muutama? Monet pitävät Jasminia kauniina niin ulkoisesti kuin sisäisesti. Jasminissa on sellaista säteilyä ja karismaa, lisäksi hän on todella herttainen ja hyväsydäminen ihminen. Ei mikään tyhjäpää bimbo jollaisena häntä jotkut pitää. Kaikkia ei tietenkään Jasminin ulkonäkö viehätä, mutta pitääkö siitä todella tulla tänne avautumaan? Jos ei ole mitään hyvää sanottavaa niin on parempi olla hiljaa. Jos haluaa haukkua Jasminia niin herra on hyvä ja perustaa oman Jasmin vihaviestinketjun. Mutta se olisi vain hemmetin typerää ja lapsellista. Jasmin kiinnostaa monia senkin takia että hänen ja Denniksen suhteesta on uutisoitu pitkin syksyä, tottakai ihmiset ovat uteliata ja heitä kiinnostaa miten Jasminin ja Denniksen suhde voi. Jos ei teitä valittajia kiinnosta niin miksi pitää lukea niitä juttuja?
Tuo on niin totta, mutta kun noita tyyppejä on paljon jotka lukee juttuja vaikka ne ei muka kiinnosta ja sitten valitetaan.
Joka tapauksessa oon lukenu juttuja ja kirjotuksia noitten suhteesta monen kk ajan ja mielelläni noista luenkin. Jasse on paljon kiinnostavampi ja fiksumpi ihminen kun monet muut julkut, mä tykkään.