Jäät kestää jo varmaan.

Nishanilla nykäästään momman kans jouluksi jyypsäriin mökille että heilahtaa. Takatuhurollen otetaan penharttilainen ja kinkku.

Hyvää joulua kaikillen.
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siellä on matkan varrella isoja reikiä jäässä kun venäläiset ydinsukellusveneet on siellä nousseet pinnalle happea haukkaamaan. Päälle kun satanut lunta niin petollinen paikka kun onkin kymmenmetrinen aukko jäässä.

Äänestä

Kiitos varootuksesta, en tiennytkään että ovat vielä täällä partioimassa, kesällä näin niitä useampaan otteeseen isollaseliällä aamutunteena ollessani koniakin (penthartilaanen) kans onkella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elmo setä kirjoitti:

Nishanilla nykäästään momman kans jouluksi jyypsäriin mökille että heilahtaa. Takatuhurollen otetaan penharttilainen ja kinkku.

Hyvää joulua kaikillen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu