Pikku-Neean toive

Äkkiäpä katosi ketju jossa mainitsin asiasta vastauksena ok-muulin retosteluun xo-pullon aukaisusta, taisi jonkun omassatunnossa pistää ja meni sitten itkemään ylläpidolle mutta ei se mitään, linkintän uudestaan koska kyseessä tarkeä asia vaikkei varsinaisest20i asuntojen hintoihin liitykään:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012122116480684_uu.shtml

Koettakaas muulit olla riitelemättä ja liikaa juomatta vaikka pitkät pyhät onkin, ne pienet kyllä huomaa jos ette osaa käyttäytyä ja muistaa sen aikojenkin kuluttua, antakaa heille kunnon joululahja ja olkaa ihmisiksi, joohan.
894
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Koita myös sinä palstalla muita herjaava ja asiattomuuksia ja valheita puhuva, rauhoittua, näin jouluksi, eikö joulun pitäisi olla, hyvän mielen ja rauhan aikaa. Suomen Turussa julistetaan taas jouluraha huomena, kunnoitetaan sitä ja muita ihmisiä. Hyvää joulua, olkaa kunnolla, myöskin henkisesti.

Äänestä

Faktahan on ettei ok-talossa oikein muuta tekemistä ole kuin viinan juominen. Oli lapsia tai ei niin juominen jatkuu joulun aikanakin. Se vain kiihtyy kun on pitkät vapaat.

Äänestä

Korkki oli auki perjantaina ja sen jälkeenkiinni. Raitis joulu on meille perheellisille OK-asukkaille selviö.

Toista se on kassulla, samaa ritun ja rapen rääkymistä, sekakäyttäjien ja projuoppojen örvellystä, häiriintyneiden kakaroiden vandalismia :( Kovin usein meidän veronmaksajien kustantama poliisi käy näissä murheen laaksoissa ja meidän veronmaksajien kustantamat sosiaalitädit tekevät kalliita huostaanottojaan jne jen.

Äänestä

Taas näitä juopon provoja, nämä pyhät ovat pahoja, noille yksinäislle ja syrjäyytyneille, pitää herjata koko ajan ja valehdella ja esittää roolia, haukkua muita. Toivottavasti tämä sairas ihminen saa rauhan ja anteeksi itselleen, pahat sanansa ja ivansa, hänellä ei ole helppoa.

Äänestä

Tämä palstan häirkkö vaan pahenee, milenterveys heittää pahasti, lukuisia valheellisia herjoja tämä Rane laitellut jo tänäänkin, varmasti on mielenterveyden ongelmia ja joulu ahdistaa, kun yksin ongelmiensa kanssa, sieltähän ne kumpuavat ne lukemattomat porno ja Xo-jututkin, tarve olla jotain parempaa ja pystyä edes johonkin.

Kunpa tuo ihminen saisi rauhan, lukikin kehoitti eilen rukoilemaan puolestaan ja antoi osoitteitakin kallosta, jonne tämä rane voisi jouluna mennä.

Huolettaa tuo viha jota tuntee muita kohtaan, kohdistaa vihansa niin patouneesti, että saa ihmetellä, Vantaallahan tahtui juuri hirveä verityö, kun mielisairasta ei saatu hoitoon, mitä tämän Ranen kanssa, pitäisikö ilmoittaa johonkin, ihmistä pitää voida ja saada auttaa

Äänestä

Vuokraghetossa kaliaa.....

Äänestä

Monelle ok-perheelle olisi parempi, jos joulua ei olisi ollenkaan, puuttuisi isännän riehunta, perheväkivalta ja lapsilta traumat.

Äänestä

Hyvää joulua kaikille toivottaa Luki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hahhahhahhaa kirjoitti:

Äkkiäpä katosi ketju jossa mainitsin asiasta vastauksena ok-muulin retosteluun xo-pullon aukaisusta, taisi jonkun omassatunnossa pistää ja meni sitten itkemään ylläpidolle mutta ei se mitään, linkintän uudestaan koska kyseessä tarkeä asia vaikkei varsinaisest20i asuntojen hintoihin liitykään:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012122116480684_uu.shtml

Koettakaas muulit olla riitelemättä ja liikaa juomatta vaikka pitkät pyhät onkin, ne pienet kyllä huomaa jos ette osaa käyttäytyä ja muistaa sen aikojenkin kuluttua, antakaa heille kunnon joululahja ja olkaa ihmisiksi, joohan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu