Äkkiäpä katosi ketju jossa mainitsin asiasta vastauksena ok-muulin retosteluun xo-pullon aukaisusta, taisi jonkun omassatunnossa pistää ja meni sitten itkemään ylläpidolle mutta ei se mitään, linkintän uudestaan koska kyseessä tarkeä asia vaikkei varsinaisest20i asuntojen hintoihin liitykään:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012122116480684_uu.shtml
Koettakaas muulit olla riitelemättä ja liikaa juomatta vaikka pitkät pyhät onkin, ne pienet kyllä huomaa jos ette osaa käyttäytyä ja muistaa sen aikojenkin kuluttua, antakaa heille kunnon joululahja ja olkaa ihmisiksi, joohan.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012122116480684_uu.shtml
Koettakaas muulit olla riitelemättä ja liikaa juomatta vaikka pitkät pyhät onkin, ne pienet kyllä huomaa jos ette osaa käyttäytyä ja muistaa sen aikojenkin kuluttua, antakaa heille kunnon joululahja ja olkaa ihmisiksi, joohan.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Koita myös sinä palstalla muita herjaava ja asiattomuuksia ja valheita puhuva, rauhoittua, näin jouluksi, eikö joulun pitäisi olla, hyvän mielen ja rauhan aikaa. Suomen Turussa julistetaan taas jouluraha huomena, kunnoitetaan sitä ja muita ihmisiä. Hyvää joulua, olkaa kunnolla, myöskin henkisesti.
Faktahan on ettei ok-talossa oikein muuta tekemistä ole kuin viinan juominen. Oli lapsia tai ei niin juominen jatkuu joulun aikanakin. Se vain kiihtyy kun on pitkät vapaat.
Korkki oli auki perjantaina ja sen jälkeenkiinni. Raitis joulu on meille perheellisille OK-asukkaille selviö.
Toista se on kassulla, samaa ritun ja rapen rääkymistä, sekakäyttäjien ja projuoppojen örvellystä, häiriintyneiden kakaroiden vandalismia :( Kovin usein meidän veronmaksajien kustantama poliisi käy näissä murheen laaksoissa ja meidän veronmaksajien kustantamat sosiaalitädit tekevät kalliita huostaanottojaan jne jen.
Taas näitä juopon provoja, nämä pyhät ovat pahoja, noille yksinäislle ja syrjäyytyneille, pitää herjata koko ajan ja valehdella ja esittää roolia, haukkua muita. Toivottavasti tämä sairas ihminen saa rauhan ja anteeksi itselleen, pahat sanansa ja ivansa, hänellä ei ole helppoa.
Tämä palstan häirkkö vaan pahenee, milenterveys heittää pahasti, lukuisia valheellisia herjoja tämä Rane laitellut jo tänäänkin, varmasti on mielenterveyden ongelmia ja joulu ahdistaa, kun yksin ongelmiensa kanssa, sieltähän ne kumpuavat ne lukemattomat porno ja Xo-jututkin, tarve olla jotain parempaa ja pystyä edes johonkin.
Kunpa tuo ihminen saisi rauhan, lukikin kehoitti eilen rukoilemaan puolestaan ja antoi osoitteitakin kallosta, jonne tämä rane voisi jouluna mennä.
Huolettaa tuo viha jota tuntee muita kohtaan, kohdistaa vihansa niin patouneesti, että saa ihmetellä, Vantaallahan tahtui juuri hirveä verityö, kun mielisairasta ei saatu hoitoon, mitä tämän Ranen kanssa, pitäisikö ilmoittaa johonkin, ihmistä pitää voida ja saada auttaa
Vuokraghetossa kaliaa.....
Monelle ok-perheelle olisi parempi, jos joulua ei olisi ollenkaan, puuttuisi isännän riehunta, perheväkivalta ja lapsilta traumat.
Hyvää joulua kaikille toivottaa Luki.