Mua v*tuttaa!

Voi pylly

Minkä ihmeen takia sitä luuli, enne lasta, että sen kanssa tulee olemaan kohtalaisen helppoa ja mies rakastaa mua sittenkin kun muksu on syntynyt?
Oon ihminen jolla ei ole ollut ennen raskautta kavereita ja nekin vähät joita on, oon saanut itselleni olemalla aktiivisesti netin keskustelupalstoilla. Sekin on varmaan tön koulukiusaamistaustan syytä.

Nyt mua vituttaa se, että mies sanoo mulle, miten mun pitäisi opiskella ja tehdä kun lapsi menee hoitoon, Ei se vittu mene sinne koko ajaksi, meidän täytyy silti sitä hoitaa ja huolehtia. Miten kirjotat lukiosta ällän paperit ja haet lääkikseen, jos lapsi roikkuu toisessa puntissa ja mies (opiskelee amk) ei voi tehdä mitään muuta kuin istua koneella ja hinkata sitä VITUN hiirtä. ja kääistä joskus koulussa ja aina juosta niissä juomatapahtumissa!

Joskus tämä äiti kaipaa ikäistään seuraa ihan vaan nollatakseen kaiken mitä elämästä on vielä jäljellä.

1

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • idiootit...

      no vittuako hankit lapsen.. tuskimpa tulet mitään älliä sieltä lukiosta kirjottamaan kun sulla on ajatukset ihan jossain muualla kuin koulussa lapsen takia.. ja sitä paitsi millä ajattelit elättää lapsesi 6-10 vuotta kestävän koulutuksen ajan, jos lääkikseen aiot päästä.. ehkä ois kannattenu käyä koulut ensin ja hommata sitten penska :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      51
      2685
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      88
      2316
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      6
      1679
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      54
      1190
    5. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      68
      1051
    6. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      276
      1046
    7. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      70
      899
    8. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      15
      894
    9. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      21
      800
    10. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      54
      761
    Aihe