Päivitetty laskettelutakki?

Snow Watch

Kysyn laskettelijoilta sekä hiihtäjiltä mielipidettä yhteen ajatukseen takeista. Olen miettinyt takkia, johon laitettaisiin kello ranteeseen takin päälle. Siitä näkisi ajan, ettei tarvitsisi riisua käsineitään katsoessaa puhelimesta aikaa tai käsivarrestaan vaatteiden alta. Haluaisin tietää olisiko laskettelijoilla/hiihtäjillä tälläiselle tuotteelle kysyntää. Tuote olisi takkiin upotettava "laite", mutta teknillisistä ominaisuuksista teidän ei tarvitse muuta tietää, kuin takki johon upotetaan kello, jonka näkee suoraan ranteesa ilman hanskojen poistoa tai vaatekerraston alta kaivamista.

Hiihto- ja laskettelukeskuksissa on kelloja siellä täällä mistä näkisi kellon, mutta mikä on itse kohderyhmän ajatus tuotteesta?

ELI
MIKÄ? (Talvitakki jossa olisi rannekello takin päällä)

KIINNOSTUITKO?

OSTAISITKO? (Jos takin hinta olisi 5-15% kalliimpi kellon kanssa, kuin tavallinen takki?)

ET KIINNOSTUNUT (perustelu?)

2

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dafuck ?!

      En kiinnostunut, koska ei ole mitään tarvetta tälläiselle. Laskettelupaikoissa ym. on itsestään iso kello, josta ajan näkee.

    • jokuvain:)

      mee kauppaan ja sovita takkeja .. Tosiaan laskettelupaikoissa melko selvästi nuo kellot laitettu näkyviin, itse ainakin käytän niitä . :p

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      316
      3735
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2058
    3. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      100
      1703
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      45
      1674
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      108
      1407
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1215
    7. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1146
    8. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      82
      1123
    9. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      103
      959
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      70
      860
    Aihe