Joulupukki onkin homo

Suhina Seija

Viimeisin tieto korvatunturilta kertoo, että joulupukki on homo, ja se tykkää miehistä. Enpä uskalla päästää sitä meille, tiedä vaikka alkaisi ahdistella mun miestäni.

11

624

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Simo Siili

      Jep, samaa olen kuullut minäkin. Joulupukki on ahdistellut miehiä ja saanut lähtöpassit useasta kaupasta kun on alkanut kehuskelemaan homoudellaan. Jos tulee meille lyön sitä lättyyn.

      • Anonyymi00018

        Joopa joo.


    • JKOOP

      NINKKÖ

    • Tonttu by usa

      Voi teitä onnettomia ja tietämättömiä!!!!!!
      Ekana Joulupukki ei oo homo vaikka kuinka sitä haaveilette tai mitä lie??
      Ooon ollu Joulupukin ja hänen vaimonsa kanssa USA:ssa ja oon takuulla varma ettei Pukki oo tosiaankaan homo ihan oikeesti!!!!!!
      Oltiin meinaan Milwaukeessa isossa turneessa ja häntä tosiaan kodeltiin joulupukkina to Finland .OK oon ollu paikalla ja kaikki USA kansalaiset tunnistivat hänet,ja hänen Vaimonsa .Me olimme heidän kanssaan Harley-Davidson 110 V juhlissa Milwaukeessa ja veimme terveiset Korvatunturilta olevilta tontuilta ja vastaavilta!!! Mutta vaikka Pukki ja tontut ajelee Harley-Davidson Moottoripyörillä niin on outoa että Pukkiin liitetään Homoutta ,Vaikka se on jokaisen oma juttu johon ei oo meilläkään mitään sanomista.Kumminkin sanon että pitäkää joutavat kaupunkilaispuheenne ihan ominanne ja antkaa Joulupukin olla jorinoiltanne rauhassa tai Hän ei takaa mitä tuleman pitää(tietoinen mytölogiasta johon ei ole kaikilla tietoa) Pukki is Best peaples friend!!!

    • Pukkifani

      Nää on näitä homoushuhuja, joita tunnetuista henkilöistä aina joskus liikkuu. Pitää kuitenkin muistaa, että Pukki on ollut Joulumuorin kanssa suhteessa jo sellaiset vajaat 300 vuotta, eikä homoudesta liene mitään pitäviä todisteita. Jos olisi, luulisi että tontutkin olisivat jotain vuotaneet.

      Toisaalta, olisiko Joulupukin seksuaalisella suuntautumisella mitään merkitystä? Vaikka Joulumuorin ja Pukin suhde olisikin vain kulissi, niin työnsä ovat kuitenkin hoitaneet hyvin ja tunnollisesti satojen vuosien ajan.

    • Simo Siili

      Viimeaikaiset tarinat pukista vahvistavat, että joulupukki on homo. Koska joulu on pakanuudesta lähtöisin, niin pukin homous ei asiaa enää yhtään pahanna. Pukki on muuten perseestä kotoisin.

    • Anonyymi

      Tiedän että oot homoseksuaali,kun oot sen kertonut.En ikinä pilkkaisi ketään seksuaalisen suuntautumisen vuoksi enkä muutenkaan. Ei minulta sen tyyliset viestit,muista se.

    • Anonyymi00015

      Kerrotaan myös jeesuksen ja opetuslapsien välisestä rakkaudesta. Hyvä Jeesus!

    • Anonyymi00016

      Ei homot tee teille pahaa.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      95
      6092
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      55
      5068
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      57
      4212
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      96
      3809
    5. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      8
      3568
    6. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      114
      3110
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2513
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2449
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      52
      2169
    10. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      21
      1545
    Aihe