Järki laittaa liikennemerkit ja opastetaulut paikoilleen.
Sota loppui ja rauha tuli.
Sait ylitsepääsemättömät vuoret siirtymän paikoiltaan. Näkymä viheriöivään laaksoon aukesi, jossa linnut laulavat ja aurinko paistaa.
Sota loppui ja rauha tuli.
Sait ylitsepääsemättömät vuoret siirtymän paikoiltaan. Näkymä viheriöivään laaksoon aukesi, jossa linnut laulavat ja aurinko paistaa.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Hienosti kirjoitettu...kauniisti :)
www.vippiilmanluottotietoja.com
Todella kauniisti kirjoitettu.
Runosi heräsi henkiin silmissäni
korvissani kuulen jo lintujen laulun
Jos elässäsi jatkossa on ikuinen kesä,
sitten asiat on parhaimmin päin.
Ihana kuulla,
pidähän huolta rakkaudestasi nyt.
Olet siis onnellinen
Iloa se minulle tuottaa.
Rakkautta oikeasti siis on.
Kenties kerran,
minäkin näen se kevään,
kuulen linnun viserryksen.
Ihastuttavaa ja toivoa antaa.
Mut nyt on se joulu
Paikkasi sun on rakkaasi luona.
Ilmahan heitän
tään kauniin kiitoksen.
Jotain siitä, kun palikat päässä menevät kohdalleen.
ne merkit, ne varoittavat ystävien antamat merkit. Oli todella ensin aivan jotain aivan ihanaa, ja ei millään meinannut mennä jakeluun kun kertoivat, mutta viimein tajusin että ne merkit joista kertoivat onkin totta.
Onneksi sitten ystäväsi kertoivat totuuden, niin sait tehtyä oikeanlaiset ratkaisut.
Ai, teillä on ystävien kesken tämän kaltaista viestintää. Sinua minä jokatapauksessa ajattelen, rakastan sisua.
Tietysti piti kirjoittaa, että ajattelen sinua. Olisimme vahva pari, rakastan sinua.
Minä elän omilla ehdoillani, en ystävieni neuvojen mukaan. Ystävät voivat olla ns. "ystäviä" kateuksissaan tunteisiin liittyvissä asioissa, jos heidän oma tunne-elämänsä ei ole kunnossa. Minä teen omat päätökseni itse ja muodostan omat mielipiteeni itse. En ole manipuloitavissa ja toisten ohjailtavissa.
Yhdessä me kaksi olemme yksi, kukaan ei voi sille mitään.
Vasta nyt tiedän mitä todella elämältä haluan. Se kirkastui aikalailla yhtäkkiä, mutta siinä on paljon pureskeltavaa, niin paljon uutta ja paljon vanhaa pitäisi jättää kokonaan tai osin taakse.
Olen risteyksessä ja yhtäältä varma siitä mitä haluan, toisaalta epävarma, kuten kaikki ihmiset. En olisi ihminen, jos en epäröisi yhtään. Toisaalta, silloin kun olen yhteydessä keskukseeni, tunnen itseluottamusta ja homma on selvää kuin pläkki. Tilannetasolla taas epävarmuus velloo. Ymmärrätkö mistä puhun?
Totta, "ystävät" voivat neuvoa olemaan tekemättä jotain, minkä tekevät tyypillisesti itse seuraavassa vaiheessa :D
Muutenkin vähän säälittää heittopussit, jotka ovat jokaisen manipuloitavissa. Ei ne manipuloivatkaan heitä pohjimmiltaan arvosta, ehkä hetken heidän "fiksuuttaan" kun ovat taas helposti kääntäneet pään haluamaansa suuntaan.
mä näen mielessäni vaan stop-merkin
pahempia merkkejä. Stop-merkkihän tarkoittaa vain sitä, että pitää pysähtyä ja tarkkailla tilannetta ja sitten saa mennä.
Jos on tienristeystä osottava merkki, pitää tarkkaan harkita mitä tietä lähtee eteenpäin, sillä yleensä on vain yksi oikea tie, koska toiset tiet eivät vie perille.
No tämä mehtätie ei kyllä ainakaan vie perille.....
Hirvi varoitusmerkki