Jo useita vuosia sitten netissä keskusteltiin siitä, että käyttääkö kansanedustaja Jouko Skinnari peruukkia. Nythän se lienee jo päivänselvä, vrt. Skinnarista eduskunnan istunnossa otettu valokuva, jossa hänellä takuulla ei ole peruukkia.
Voitettu syöpä takana vuosia sitten, toivon Joukolle kaikkea hyvää.
Voitettu syöpä takana vuosia sitten, toivon Joukolle kaikkea hyvää.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Voi olla arka aihe, kun ei keskustelua syntynyt?
Miksi yrität saada hänen tai kenenkään muun yksityisasioista keskustelua aikaiseksi netissä? Moukka! Omistatko yhtään ystävää, jonka kanssa voisitte puida keskenänne kaikkien yksityisasioita?
Keskustelu Skinnarin mahdollisesta hiusperuukista oli alkanut jo muualla netissä ennen tätä. Julkisuuden henkilön nyt täytyy vaan kestää tällaistakin.
Ja tosiaan - tavatontako - että ihmisellä on peruukki päässään, myös kansanedustajalla. Kuva kaljupäisestä Skinnarista löytyy julkisuudesta Österbottens Tidning:stä 29.12.2012 eli tältä päivältä:
http://www.ot.fi/story/?linkid=217956
Kansanedustajan ulkonäöstä saa puhua: Juuri kuumana käyty keskustelu kansanedustajien farkkujen käytöstä eduskunnassa.
Lahtelaiset näyttävät kangistuvan kauhusta, muualla, netissäkin, kyllä uskalletaan puhua.
Kaikkea sitä vatvotaan .Ketä kiinnostaa kenenkään hiukset tai peruukki ,onko vai ei.
Ihan sama, mutta se takatukka oli karmee.
Onhan Pekkarisellakin.
Mitä sitten?