Koska sieltä saa palvelua ilman v ttuilua.
Paavi siunasi Nurmeksen keskustan ärrän
Vatikaaneja
12222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Paavi pyytää anteeksi,tarkoitus oli käydä kadun toisella puolella oleva autio Jukolan nykyisin omistama entinen Siva kauppa siunata.Tämä siksi,koska ovet saatiin kiinni sopivasti kuukautta ennen joulumyynnin alkamista ja sokoksen jonoon näin lisää pituutta.Ensin oli käynyt Sokoksella pitämässä seurat ja kehunut leivokset hyviksi,mutta katriinakahvi ei kuulema kuulu suosikkeihin.
Hee he heeeee heh heh heeeeee hoooo ho ho hoooooo uijui jui hah haahaaaa.....
syytäkin siunata buahahhaaaa.......... niin paljon siellä on syntiä tehty buahahhaaaaa......... takahuoneessa........buahaahhhhhhhaaaaaaaaaaa..............
Muistikohan tarjota paukut myös Jukolan johdolle,vai oliko se toisinpäin.Keskustan sivan autiossa hallissahan voisi pitää vaikka bonustanssit uuden valloituksen kunniaksi.Mitähän sitten takahuoneessa tapahtuu.
Kirjoittajat kärsivät jukola traumoista.Huomaa siitä eivät erota aiheena on kekustan ärrä ja paavi.
Onko moraalisesti oikein, kun Pappi siunaa aattoaamuna Konttisen ahneuden. Voisikko joku vastata kirkon puolesta??
Koeta kestee kaekkee vuan ennen muuta ihtees.
Avohoito potilaat kirjoittavat.
Taitaa olla Nurmes pökiöitä täynnä.
Sulla tuli varmaan ajatusvirhe.Tarkoitit pökiöillä tietysti Jukolan johtoa,mutta annetaan anteeksi,jos korjaat virheesi.
Paavi on suututettu.Pamautti jouluna kirkon lämmityksen poikki ja kirkonmenot piti siirtää toiseen paikkaan.Nyt Paavista puhuminen on lopetettava,tiedä,mitä seuraavaksi tulee.
Kirkolla ei ole näköjään tekemisistään mitään vastuuta,lienevätkö ottaneet samanlaisen kannan kuin Savossa on,että puhutaan mitä puhutaan,mutta vastuu jää kuulioille.Näinhän se on helppoa,ei tarvitse ajatella,senkun lukee kirjasta.
Taidettiin keskustan entinen Sivamyymälä pyhittää paaville lepopaikaksi,kun sattuu pukkaamaan keikkaa täälläpäin, näyttää niin autiolta.Kirjoitusten mukaan piipahtaa joskus Porokylässä.
Paavi oli Lieksassa ABC:n huolatmolla kahvilla? Minä katsoin että mikä kulkue se on kun työntävät vanhaa ukkoa semmoisella kärrillä? Tietäähän kun vanha ukko on niin eihän se jaksa kävellä! Nurmekseenpäin ne lähti sitä vyöräämään!