ymmärrän miksi ihminen tuntee kipua, himoa, nälkää jne jne, mutta mistä syystä sitten ikävöidään jotakin niin että pahalta tuntuu?
Ikävöinnin seurauksena ei sitten tee mieli tapailla muita. Tämä on käsittämätöntä.
Ikävöinnin seurauksena ei sitten tee mieli tapailla muita. Tämä on käsittämätöntä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ihminen oppii virheistään. Ja tuskin kukaan haluaa toistaa omia virheitään. Jos näkee/tuntee, että ei oikeasti kiinnosta niin miksi leikkiä toisten tunteilla? Ja tapailla sellaisia ihmisiä, jos tietää että tunteet eivät kohtaa. Sehän on just sitä pelaamista ja toisten tunteilla leikkimistä.
Joskus voi parempi olla yksin.
Ikävöinti on lisääntynyt sitä mukaa, kun naisen asema on muuttunut yhteiskunnassamme.
Ennen mies vei kenet halusi ja nainen korkeintaan aluksi vähän vikisi, jos uskalsi.
Nythän tilanne on se, että sen myötä, kun miesten valta on joka asiassa täysin viety, on heidän miehekkyytensä ja itsetuntonsa vähentynyt ja heistä on tullut käytännössä kastraatteja.
Nainen taas on valtansa tunnossa alkanut kuvitella itsestään liikoja ja tavoittelee mahdottomia eli saavuttamattomia (miehiä).
Tästä edelläkuvatusta kehityksestä johtuu Ikävän räjähdysmainen lisääntyminen, minkä huomaa tämänkin palstan jatkuvana laajenemisena.
Maailmassa on liikaa ihmisiä.
-parhaat lisääntykööt- simpanssille vastausta
maaimassa on aina ollut liikaa kokoomus nuoria (lue= ei päivääkään nyky elämää nähnyttä), vanhoja , tai muita sisältä tyhjiä "ihmisiä" , kaiketi tunne älyn aivotäräyksen , ym takia menettäneitä Robotteja
Eli parhaat ja yksikertaiset lisäntyköön, kyllä se maailman loppu sitten nopeemmin tulee.
Ilman teitä ihmiskunta pirun paljon pidemmällä olisi nyt
Eikö naisten ja miesten pitäisi olla tasavertaisia! Eikä niin, että miehet asettavat itsensä naisia ylemmälle tasolle. Nyt eletään 2000-lukua eikä eletä enää millään 70-luvulla jolloin nainen oli miehen piika... Kyllä mielestäni naisillekin kuulu jokin päätäntä valta!!! Ei se tarkoita, että havitellaan sitä mitä ei voi saada.
Ei mitään hyötyä,siksipä en enää tunteile turhia vaan jätän ikävöimiset, sun muut hempeilyjutut niille, joilla on jotain mahiksiakin johonkin. Mulla ei rumaksi syntyneenä ollut mahiksia mihinkään tässä maailmassa.