joulu reissut

monenkohan joulumatkat meni pilalla kylmän,meluisan ja epäluotettavan skodan kanssa..
21233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Ei varmaan yhdenkään, koska nuo provoviestissä mainitut asiat eivät juurikaan kuulu Skodan ominaisuuksiin.

PS opettele kirjoittamaan.

Äänestä

Miksi Skoodan moottorit pitää kovaa 'pauketta' ? Vertaapas moottorien käyntiääntä muihin merkkeihin; varsinkin kylmä Skoodan dieseli pitää aivan valtavaa ääntä.

Äänestä
  • Puhumattakaan TSiii.. moottorista missä on päässyt nokkaketju venähtämään.
    Rallatirallatirallaallala.......

    Äänestä

  • Skodan dieseli ei pidä yhtään sen kovempaa ääntä kuin Volkswagenin dieseli. Kas kun niissä on samat koneet.

    Äänestä

  • Pau Ketta kirjoitti:

    Skodan dieseli ei pidä yhtään sen kovempaa ääntä kuin Volkswagenin dieseli. Kas kun niissä on samat koneet.

    Skoda diesel on vielä karkeaäänisempi kuin Ford Transitin diesel, järkyttävä käyntiääni suoraan itäblokista.

    Äänestä

  • Ei nämä uudemmat pidä meteliä, sori vaan päivitä tietojasi Tero.

    Äänestä

  • setor. kirjoitti:

    Skoda diesel on vielä karkeaäänisempi kuin Ford Transitin diesel, järkyttävä käyntiääni suoraan itäblokista.

    Juurihan kirjoitin, että samat koneet on Volkkareissa. Suoraan itäblokista siis varmaan. Hah näitä taneleita.

    Pumppusuutinkone piti tiettyä omaa kalkatustaan, uudemmissa common rail moottoreissa on siistimpi ääni. Tietenkin uudemman Transitin kone on myös CR. Mutta provoilijat nyt vetää härnäyksen aiheen vaikka itse käyttämästään vessapaperista..

    Äänestä

  • vierasmerkin myyjä?? kirjoitti:

    Ei nämä uudemmat pidä meteliä, sori vaan päivitä tietojasi Tero.

    Kyllä niiden äänestä heti traktori tulee mieleen, on se sen verran krouvi ääni.

    Äänestä

800 km luotettavasti ja turvallisesti jälleen hiljaisella dieselillä.

Äänestä

oculleni maistui jäähdytysneste polttoainetta paremmin ja keskellä kylmintä korpea matkustajat tyhjillä siideritölkeillä pientareelta lunta lusikoimaan mahtavan ocun jäähdytysjärjestelmään....

Äänestä
  • Älä vaan tule sanomaan että tyyppivika. Eikös kaikissa mahdollisissa paikoissa varoiteltu, että reissuun lähtiessä kannattaa tarkistaa että auto on kunnossa. tarkistitko?

    Äänestä

Skodassa ei toimi kunnolla muu kuin suksiboksi,koska se ei ole made in tsekkoslovakia

Äänestä
  • Heh tsekkosslovakiaa ei ole ollut olemassa enää pitkään aikaan, ne on nukujään Tsekki ja Slovakia.

    Äänestä

Nyt jouluna useampi päivä ajoa -20 ja -34 asteen välimaastossa pyöriväsä pakkasessa 1.6TDI skodalla. Ei ongelmia ja lämmintä on.

Äänestä

taitaa todellisuudessa olla kävelyä majoitusalueella,kun skodaa käynnitettäessä kuului "iu iu iu"

Äänestä

Oli niin haastavat ajokelit että niihin lähdettiin vai Autoilla. Prolekiikut jätettiin suosiolla parkkiruutuun vuokrakasarmin pihaan.

Äänestä
  • Ei ole pojat majotusalueella ajelua ko on kotosin tunturilapista.Ei tartte leikkiä turistia tämän miehen.Nyt näkkyy olevan pakkasta -25 ja kohta pitäs octavialla lähteä puottelemaan.Mutta kylläpä täälä ihmiset ajelevat vaikka minkä merkkisillä autoilla ja pääosin hyvin pelaavat.Tyytyväinen olen kyllä ollu octaviaan vajaan vuoden ajojen jälkeen.Edellinen oli toyota ja on tämä parempi.Ehkä tuo äänieristys on ainoa miinus jonka tähän mennessä keksin.Mutta ei sekään olennaisesti eroa kyllä volkkariin.

    Äänestä

Älä nuolaise ennen kuin tipahtaa!

Äänestä

Älä poka hättäile, kyllä mie jonku verta mietin ennen ko auton laitoin ja skoodaan päävyin.

Äänestä

Zetor se on27.12.2012 18:01

Pauketta tai ei, niin silti tsekkiläinen moottori voittaa kristallin kirkkaasti
saksalaisen moottorin.
Häpeäksi myös suomalaiselle dieselmoottorille Zetor teki saman tempun tänä
vuonna myös Valtralle.



http://www.youtube.com/watch?v=gOh3WV6LJaQ

Äänestä
  • Ja ryyppäämisesi se vain jatkuu..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kovaa on kirjoitti:

monenkohan joulumatkat meni pilalla kylmän,meluisan ja epäluotettavan skodan kanssa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu