Applen laiteet kestää vuoden! sitten hajoo!

Onnetonta laatua

Vaikuttaa olevan sääntö!

8

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Puppua

      Minun MacBookini on toiminut ongelmitta jo syksystä 2006, eli reilut 6 vuotta. Vaimon iPad on toiminut ongelmitta reilut pari vuotta eikä tuossa iPhonessakaan tunnu mitään vikaa olevan.

      Joillain vain on joskus huono tuuri. Minunkin edellinen Nokian E75 alkoi reistailemaan jo viikon käytön jälkeen. Huollon jälkeen homma jatkui kuukauden päästä ja jatkui sen pari vuotta, minkä hermoni puhelinta kesti. Työkaverilla oli samanlainen, eikä siinä ollut koskaan mitään vikaa. Minulla oli vissiin maanantaikappale, jonka perusteella en kuitenkaan koko laitetta menisi kelvottomaksi väittämään.

      • 1stMacFinn

        Mun tuttavapiirissä on useita 2006 MacBookeja, onpa yksi 2004 eMac ja 2001 iMac. Toimintakunnossa ja käytössä kaikki.

        Ja mun yli neljä vuotta vanha iPhone 3G on edelleen kunnossa ja käytössä.

        Mutta toki nää on surkeita...


    • ottaako päähän?

      Multa silti tekisi sellaista mieli niin vietävästi...

    • Härjänkakkaa!

      Itsellä ensimmäisen sukupolven iPod "korvalappustereon". Toimii yhä moitteetta. Tietokoneena halvin ja pienin valkoinen MacBook 13 tuumaa vuodelta 2008. Elossa ja potkimassa. Myös kolme vuotta sitten ostettu Macin ulkoinen kovalevy toimii, ja toimii todella tehokkaasti.

    • minä kun

      acerilla ratsastan, huoltoliikeitä katsastan....

    • fsdvcxvxcvxvxc

      2008 ostettu macbook pro ja toimii vielä ihan hyvin laturin palamista lukuunottamatta.

    • macisti!

      Täällä on kolme macin konetta, 2004, 2007 ja 2009. Yhdessäkään ei mitään vikaa. Yhteenkään ei ole asennettu koskaan käyttistä uudelleen. Winuissa se pitää asentaa keskimäärin kerran vuodessa.

    • trolli minäkin.

      Mikkisoftan laitteet kestää viikon, sitten hajoo. Vaikuttaa olevan sääntö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      209
      1628
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      140
      1394
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      54
      1143
    4. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      55
      1025
    5. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      72
      1005
    6. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      106
      932
    7. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      52
      913
    8. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      860
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      840
    10. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      31
      774
    Aihe