Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kuinka pitkä tauko sulla on ollut seksissä

Eli kuinka pitkän tauon jälkeen olet vielä palannut hommiin?
20468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Kyllä siitä on jo melkoinen tovi, vuonna 1998 oli edellinen kerta.

Oli sen verran mahtava juttu, että ei vieläkään ole unohtunut :)

Tauko jatkuu edelleen...joskus on kyllä tullut mieleen, että...

Äänestä

Ollut huono tuuri aikoinaan naisten kanssa joten 7v ollut väliä ettei ollut seksiä, onneksi nyt on kun on vakimuija :)

Äänestä

14 viikkoa exän ja nykyisen välillä olin ilman seksiä.

Äänestä

Mun pisin tauko seksin harrastamisessa oli 16 vuotta!

Äänestä

Noin 1,5 vuotta on edelliskerrasta

Äänestä

12 vuotta on edellisestä kerrasta..

Äänestä

välillä oon joutunu oleen 3-4pv ilman.. sitten hirvee kiri, että saa puntit tasan.. mikäs sulla 41v Nainen on, ettei homma suju, vai eikö kiinnosta? Mä oon nainut kohta 40 vuotta, ja aina kelepoo;D

Äänestä
  • sattumien summa

    Äänestä

  • 41vnainen kirjoitti:

    sattumien summa

    Katkastaanko sun putki? Nussitaan oikeen helevetin kunnolla:D

    Äänestä

Syksyllä tuli 16v.... 2012-1996

Olin kurssilla ja siellä sit kaikki oli uusia, joku ns. naamatuttu oli, mutta ei muuta.

Sit sain yhdeltä kesäleskeltä lapun jossa minua pyydettiin kylään....

Hän sanoi heti ettei sitten muuta kun jutellaan... käytiin hänen aloitteestaan juttua seksistä ja kysyin häneltä jo alussa etteikö kuitenkin olisi paras että tehdään asia....

Sit lähdön hetkellä lähdettiin ulos ja pihalla ystävän hali muuttui suudelaksi ja paluuksi takasin hänen "aviovuoteeseensa".

Myöhemmin syksyn aikana sitten pari kertaa tehtiin asiat uudelleen...

Äänestä

Viimeiseen 15 vuoteen on pisin aika viikko, koska vaimo oli matkoilla äitinsä kanssa. Meillä nussitsan muuten aktiivisesti. Vaimo on TODELLA aktiivinen. Jos kotoa ei heru, niin muualla pannaan. Onneksi on vielä aika kissa.

Äänestä

Mieheni selän takia parikin viikkoa ilman. Ennen vanhaan oltiin pupujusseja eli päivittäin mut puolen vuoden naimisissa olon jälkeen rauhoittunut. Minä käyn töissä ja mieheni menossa kolmanteen selkäleikkaukseen eli ollaan oltu ilman seksiä muttei hellyyttä, suukottelua ja nukutaan saman peiton alla. Ei tarvi vieraissa käydä ja rakastan miestäni! ;)

Äänestä

Oliskohan 7 vuotta...? En enää taitas osatakaan. Mitä enemmän aikaa kuluu,sitä utopistisemmalta tuntuu ajatus olla jonkun kans.
Toisaalta helpottava tieto:ei tarvitse yrittää ketään epätoivoisesti kun voi elää näinkin.

Äänestä

Viime aikoina oman käden kautta. Eron jälkeen ei ole antanut luonto periksi lähteä Seuran hakuun (en tark. sitä lehteä, joka myynnissä lehtipisteissä). Uusi Vuosi ja uuden kujeet/kojeet :)))

Äänestä

Parin viikon päästä tulee 5 vuotta siitä kun harrastettiin seksiä. Omista ehdotuksista ja viettely-yrityksistäni en saa houkuteltua vaimoani hellyyteen. Nukutaan saman peiton alla mutta en saa koskettaa. Pitäiskö tehdä aloite suunnan muuttamiseen, joko yhdessä uusin tuulin tai sitten erilleen?

Äänestä

Heinäkuusta 2001 on 11 ja puoli vuotta. Ei ole syytä uskoa, että tilanne muuttuisi.

Äänestä

Minä olen tällänen mainen,etten pysty harrastamaan seksiä ellen oikeasti tunne selsikumppaniani,ja tunteet täytyy kanssa olla pelissä! En mene sänkyyn sen takia,että niin kuuluisi tehdä!
Sempä takia on tullut taukoja. Pisin tauko kun olin totaali sinkku oli 6 vuotta! Sitten tapasin nykyisen aviomieheni,ja selipaatti on historiaa. Meidän suhteessamme pisin aika ilman seksiä taitaa olla noin 2 viikkoa....Yleensä ainakin jokatoinen pv.....joskus kerran pv ja joskus sitten useamminkin päivässä jos on mahdollisuus ja vireystaso sitä luokkaa

Äänestä

Perskules, pari kuukautta taitaa kohta olla takana. Tarttis varmaan tehdä jotain sen suhteen. Taitaa olla pisin tauko nyt.

Äänestä

Muute, kysytään, kuinka syvälle metsään voi mennä? Vastaus vain puoleen väliin koska aina ollaan matkalla metsän toiselle puolelle.

Eli jos itse on ollut16v ilman seksiä, niin tuskin se on samanmittaisena aikana vielä edessä. Nyt vaan ei ole tullut ketää sellaista vastaan, joka olis sopivasti valmis asiaan.

Tämän 16 vuoden aikana kyllä on ollut pari ihmistä joilla asia on ollut mielessä ja joku sen on ilmaissut pahoittelujen kera, kun ei vaan ollut tajunnut....

Jso vaikka tänävuonna.... jos joku menis niin pitkälle

Äänestä

muitakin puutteessa olevia ja jokunen kani seassa.
Kamalan pitkä aika viimekerrasta ja sais kyl olla kunnon alfauros jos sais vielä lämpimäksi. Tiiä häntä kaikkee oppii vaan ei kansantanssia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vuosikymmeniä? kirjoitti:

Eli kuinka pitkän tauon jälkeen olet vielä palannut hommiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu