kerho kokoontuu

Saarnaajat matkustavat huomenna Ouluun. Puhetta on Jumalan valtakunnasta ja Pyhästä Hengestä. Kukaan ei ehkä kerro paikalle saapuneille, että valtakuntaa ei perustettu 1800-l lapissa eikä myöskään 1500-l Saksassa. Se on näkymätön uskon sittein koottu joukko, eikä mikään vl-liike.
4118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ovatkos vanhoillislestadiolaiset naiset hyvin edustettuina tässä päätöksentekoelimessä?

Äänestä

VL- naiset voisivat aloittaa myös vuotuisen kokouksensa, jossa ratkottaisiin yhteisiä kokemuksia.

Äänestä
  • Kysyntää ei ole. Tarvetta on

    Äänestä

Toivotaan Pyhän Hengen läsnäoloa ja osanottajien kannanottoja yhteisön vaikeisiin ongelmiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.lll. kirjoitti:

Saarnaajat matkustavat huomenna Ouluun. Puhetta on Jumalan valtakunnasta ja Pyhästä Hengestä. Kukaan ei ehkä kerro paikalle saapuneille, että valtakuntaa ei perustettu 1800-l lapissa eikä myöskään 1500-l Saksassa. Se on näkymätön uskon sittein koottu joukko, eikä mikään vl-liike.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu