voisko joku viisaampi neuvoa, kuinka saan lumia 900 asennetusta whatsappista viestiäänen vaihdettua? yksinkertainen ongelma, mutta ratkaisua ei ole keksitty.
lumia&whatsapp äänet?
problemo
7153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Voisko joku kertoo mikä ois semmonen palsta millä ihmiset vastais näihin kysymyksiin? Varmasti joku tietää ni onko sitä tietoo pakko pihdata?
Minäkään en saa whatsappin viestiääntä vaihdettua. Vihaan sitä plimplatusta, se on vittuvan kuuloinen. Sen kuulema saisi vaihdettua, en vain tiedä miten. Jos joku tietää, kertokaa!
Ei sitä windows phonella pysty vaihtamaan.
Itseasiassa sen kyllä pystyy. Jotenkin kummallisesti pitäisi vaihtaa sovellusten äänet, niin että jokainen sovellus vaihtaa ääntään samaksi. Esim. Iltalehti, whatsapp ja messenger ääntäisivät yhä samalla tavalla, mutta ääni on eri. En vain tiedä miten nähä sovellusten äänet vaihdetaan...
Täs 8.1 pystyy nyt laittamaan eri äänet esim iltalehdelle ja iltasanomille mutta whatsappia siinä listassa ole,ja luulen että whatsappin ääni on sellanen tavaramerkki firmalle ettei sitä helpolla tulla muuttamaan puhelimissa.
Asetukset>ilmoitukset toiminnot
helvetin yksinkertainen asia vaihtaa whatsapin äänet. ei tartte huolehtia "pitää päivittää puhelin kokonaan" tai "vittu pitää ostaa uus puhelin" koska riittää ihan vain whatsapin päivitys..
Et ehkä hoksannu että vasta jotain viikko sitten whatsapp päivittyi jolloin whatsappiin tuli omat äänet eli ketjun kirjotukset piti sillä hetkellä paikkansa..