Miksi epäilet rakkauttani? Minä rakastan Sinua koko sydämestäni. Olet elämäni aurinko:)
Rakas lintusein
Lumen valo
22430
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
jos laitat noi sanat tänne, mistäs sillon voi tietää mistään mitään. Se tuli ekana mieleen.
Mahtava viesti, mutta... Kannattaa varmaan kertoa asia suoraan kenelle sen olet tarkoittanut. Ei varmasti jää sitten hänellekkään epäselväksi ;). Nyt vaikuttaa siltä viestisi perusteella.
että täysin kohdentamattomalla viestillä ei ole mitään merkitystä.
http://youtu.be/TlGXDy5xFlw
epäilyttää asian esittäminen nimettömällä viestillä. Elämän tärkeimmille ihmisille
ei kirjoitella nimettömiä viestejä vaan heille puhutaan itselleen.
on se, että tunteet ovat kohdistuneet varattuun henkilöön. Tarvitsee siis harkita tarkkaan mitä kannattaa sanoa suoraan...
miksi epäilet .. !
Niin, hyvä pointti tuokin:). Tuli vaan mieleen... Onko kaikkia asioita pystytty sanomaan niinkuin olisi haluttu???
täällä anonyymisti, kohdentamatta yhtään niin voiko kukaan tehdä muuta kuin epäillä ?
Kukaan meistä ei taida olla ajatustenlukija.
ole mitään mikä ei olisi epäillyttävää, täällä sanotuilla sanoilla ei ole merkitystä, nämä sanat ovat vain tuuleen heitettyjä muruja jotka vieraat ihmiset omivat ja ahmivat. Täällä ei ole sijaa noin suurille sanoille, ne sanotaan muualla ja aina kohteelle itselleen.
Se on totta ja surullista. Miksi me ihmiset olemme niin vieroittuneet toisistamme. Missä ovat tunteet,henkisyys ja inhimillisyys..huoh!
Sirottelit murusia, jotta seuraisin?
Vei tuuli mennessään?
En taida olla ihan kesy..
Parempi pyrähtää pienen välimatkan päähän tarkkailemaan, kun toisen aikeista ei ole selvillä..
rakkaus oli / on sulle halpa nettileikki, ei muuta.
Ei valitettavasti ollut.Eikä ole.
Vain yhden ihmisen vuoksi täällä.
Eipä ollut/ole
vain yhden ihmisen vuoksi täällä.
Tuskin muuten..
Syytökset tuntuvat pahalta kun itse tiedän
mitä sydämessäni tunnen.
Ehkä ei olekaan kyse siitä mitä tunnet vaan siitä miten olet käyttäytynyt.
Sen ala - arvoisempaa ei kenenkään käytös voi olla mitä sun / hänen.
Ei siinä ollut sijaa oikeilla tunteilla, oli vain loppumaton halu leikkiä palstojen naisten kanssa, yötä päivää, yötä päivää, vuodesta toiseen.
Ei koskaan yhtään vastausta mulle, kaikki meni muille, palstoille joissa tiesit etten ole. Heille sulla riitti rakkautta, kaipuuta, halua. Se oli päättymätön oravanpyörä joka pyöri aina vain vinhemmin ja vinhemmin.
Annoit mun seurata sitä sivusta koko tän ajan. Oon monesti miettinyt ajattelitko koskaan miltä musta on tuntunut näinä vuosina, tuskin tai sitten oot tehnyt kaiken tarkoituksella ja tietoisesti.
Ei nää oo syytöksiä, nää on vaan toteamuksia siitä miten oot toiminut.
Itse sinä oot halunnut toimia niinkuin olet toiminut ja täysin tietoisesti sen tehnyt.
Ainakaan mua kohtaan sä et oo koskaan toiminut välittävän ihmisen tavoin.
Mulle sä oot pitänyt vuosien mykkäkoulun ja puhunut kaikille muille.
Mustakin tuntuu / on tuntunut aika pahalta, aika kauan mutta sillä ei oo ollut koskaan merkitystä sulle, oot vaan halunnut jatkaa valitsemallasi tiellä.
vuosia miettinyt tuota??? Jotain palstoille kirjoittelevaa ihmistä, joka voi olla ihan kuka tahansa???? Mene nyt ihminen elämään oikeasti. Hyvää ja parempaa uutta vuotta!
et oikesti tiedä mitään.
tunnustaisi itsessä olevan mitään vikaa. vika on aina muualla.
Yksi (m) ainakin epäilee, kun ei kerrota vaikka kysytty suoraan... Ehkäpä tässä se syy, ainakin mun kohdalla.
Miksi ei epäilisi jos hänelle kirjoitetaan viestejä jotka voisivat olla jokaiselle näillä palstoilla ?
Jos haluaa ettei epäillä pitää valita ihan toisenlaiset tavat kertoa tunteistaan.
Rakkaalle kerrotaan itselleen, ei noin.