Varnan kultahietikko omatoimisesti

kultahietikolle 8/13

Varasin juuri "extempore" omatoimimatkan ja Family hotel Captainista 2hh aamiaisella viikoksi elokuulle. Päätöstä nopeutti tosi edullinen kokonaishinta, vähän yli 200e/nuppi.
Lennot Norwegianilla. Onko muita, jotka olisi varaillut näin matkoja Kultahietikolle? Mitä nuo taksit maksaa kentältä hotelliin suurinpiirtein?
Olen "ihan pihalla" kohteesta ja hintatasosta, koska edellisestä matkasta sinne on vierähtänyt yli 20v. Olen lukenut kokemuksia puolesta ja vastaan, mutta muistissa on edullinen hintataso ja upea ranta. Varmasti kohde on muuttunut paljon. Jos joku on sattunut vaikka majoittumaan ko. hotelliin, olisi kiva lukea kommentit siitä ja muutenkin tuoreet hintatiedot paikallaan.

12

674

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Burgas2013

      Onko lentosi Burgasiin?

      • kultahietikolle 8/13

        Kyllä on.


      • VarnaArvaus

      • kultahietikolle
        VarnaArvaus kirjoitti:

        http://theo.inrne.bas.bg/euclid04/travel.html

        Eli Burgasista Varnaan on matkaa n. 160 km. Edestakainen taksi matka tulee maksamaan varmaankin lentolippujen verran.

        Höpsistä. Lentokentältä on Kultahietikolle about 20km.


      • ap.
        VarnaArvaus kirjoitti:

        http://theo.inrne.bas.bg/euclid04/travel.html

        Eli Burgasista Varnaan on matkaa n. 160 km. Edestakainen taksi matka tulee maksamaan varmaankin lentolippujen verran.

        Kiitti todella paljon tiedosta. Enpä huomannut tuota etäisyyttä...Vaihdoin hotellin Sunny Beachille kuluttomasti. Suosin aina niitä hotelleja, joissa on kuluton muutosoikeus.


    • kenburns

      Siis omatoimimatka Kultahietikolle ?
      Ei ymmärrä. Se on vähän sama kuin varais omatoimimatkan Muumimaahan tai Linnanmäelle. Jos olet jo maksanut toivottavasti hotelli ja huoneet olemassa kun menet !!!
      Taxi kentältä Kultahietikolle maksaa 3X sen mitä stadista kentälle Vantaalle.
      Paikallistaxit muualla ovat edullisia. Turistirysiin edullisin ja varmin on lento-hotellipaketti, johon sisältyy kuljetuskin pikkumaksusta.
      Ja joku takuu matkan onnistumisesta.
      Turistirysissä hinnat on jossain asioissa Suomen tasoa, laatu mennyt alaspäin lujaa.

      • kultahietikolle 8/13

        Ettei nyt sinun pääsiäisen loppu menisi piloille, kerrottakoon, että vaihdoimme hotellin Sozopoliin, (vielä edullisempi ja ei-turistirysä). Hotellilla on muuten kenttäkuljetus. Lento on jo maksettu ;) liput piirongin kaapissa ja hotelli maksetaan, kun mennään paikan päälle. Pakettimatka halvimmillaan olisi maksanut ko. ajankohtana n. 500e/hlö. Omatoimisesti jää 200e paikkeille. Onhan siinä pieni hinnanero?

        Olemme käyneet perheellä muumimaassakin, jonne muuten voitimme ilmaisliput ja Lintsillä monteen kertaan, mutta uskon että Sozopol on ehkä vähän erilainen paikka ja sopisi ehkä paremmin pariskunnalle, vai mitä mieltä olet? Hyvää pääsiäisen jatkoa. Minä tästä alan pakkaamaan Kanarianlomalle..


    • fisu9

      Sozopol on yhtälailla turistirysä. Kuin Nesebar.

      • cicu8

        Entäs sitte?


    • maassa asuva

      Älkää luottako 100%:sti (tai mieluummin ollenkaan) bulgarialaiseen nettikaupantekoon.
      En ostaisi mitään jota bulgarialainen myy, netin kautta.Mitään en maksaisi etukäteen.

      • ap.

        Hotelli booking.comista. Maksu saavuttaessa hotelliin. Lennot Norwegianilta.


      • ap.
        ap. kirjoitti:

        Hotelli booking.comista. Maksu saavuttaessa hotelliin. Lennot Norwegianilta.

        ja kuljetus hotellin kautta 30e/suunta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      8
      1258
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1135
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      103
      1037
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      913
    5. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      62
      787
    6. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      705
    7. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      170
      667
    8. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      659
    9. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      656
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      613
    Aihe