Onko missäänpäin Etelä-Suomessa mahdollista kokeilla pienimuotoisesti kanoottia/kajakkia talvella? Vesialtaita siihen? En nyt jaksaisi ulkomaille lähteä, sieltähän tietysti löytyisi sulia vesiä kun riittävän lähelle päiväntasaajaa menisi, muttei onnistu. Missä te kanootti-ihmiset kuivaharjoittelette?
sisätiloissa talvella
kanootilla kajakilla
3
184
Vastaukset
- fhydi
Porin uimahallissa
- Diox
Missä asut? Ota yhteyttä lähimpään melontaseuraan. Ne järjestävät harjoitusmelontoja talvisin uimahalleissa kautta maan. Luulen, että kokeilu saattaisi järjestyä.
- jukijakkii
Ensitalveksi tiedoksi:
Useilla melontaseuroilla Etelä-Suomessa on talvikauden harjoituksia uima-altailla.
Kannattaa kysellä paikallisilta melontaseuroilta mahdollisuuksia.
Lähin melontaseurasi löytyy Kanoottiliiton sivuilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait223047- 402664
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381503- 841350
- 631251
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40999Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.125913- 33829
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi29663Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59621