Herkkupizzan romahdus..

vai johtuuko tuosta 30.12 n.klo 13 olleesta "uudesta" tekijästä, mutta kotona avatessamme 2 kevyttä pitsalaatikkoa paljastui kuivat,epämääräisen muotoiset, pienet ja todella niukkatäytteiset Fantasiat joista näki lähestulkoon läpi,juustoa minimaalisesti ja täytteitä erittäin vähän sekä palaneet ja leveät tyhjät reunapalat...
Minä tuollaisista rupea enää maksamaan,nälkäkin jäi(ennen ei jäänyt kun on haettu tuolta) ja rupea aivan älyttömiä voittoprosentteja ahneille maksamaan moisista "tekeleistä."
Palveluhan siellä on hyvä,ei senpuoleen...
Mikä olisi sellainen paikka jota suosittelette?
13735
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ettekö osaa itse tehdä ruokaa?Ostakaa huomenna kaupasta perunoita ja jauhelihaa.Opetelkaa tekemään itse ruokaa,ei tarvitse tuollaisia sattumia ostaa.Tiedättekö yleensä ,mitä nämä pizzat koostumukseltaan ovat?

Äänestä
  • sama koostumus kun kotonakin tehdyissä, paitsi sulla jos teet pizzan perunoista ja jauhelihasta..ei sillä, voihan tuo toimia..
    jos joskus meet käymään niin huomaat että sielä on semmonen lista mistä saa valita mitä täytteitä haluaa..niitä siihen sitten laitetaan..eikö ole aika ihmeellistä..

    Äänestä

no joo, poisteaan kaikki pizzeriat maailmasta niin sillähän hommat hoituu. Tästähän demarit sais vallan mainion uuden holhousaloitteen!!

Äänestä

Herkkupizzasta on aina saatu hyvät pizzat. Sanoisin, että Kokkolan parhaat! Paljon täytettä ja kiva henkilökunta!

Äänestä

Oli kyl persepizza, koko perhepizza.

Äänestä

herkkupizza on kyllä yleensä ollu paras

Äänestä

tästä kokoomukselle seuraava holhous aihe nimittäin pizzojen sekä muiden roskaruokien mainostamis sekä myyntikielto kuten myös roskaruokien syömiskielto:) tai a inakin ne roskaruoat 50% verolle , kataiselle loistava veroehdotus!

Äänestä

Raukkis, varmaan se pizzanpaistaja lukee täältä ja seuraavalla kerralla saat paremmat pizzat :DD

Äänestä

Johanna Tukiainen ei syö pitsaa kuin tiistaisin, tai sitten pe-yönä, tai molempina
Sienillä, ei pienillä

Äänestä

Löytyykö näistä valittajista sen vertaa miestä että antaisi palautetta suoraan myyjälle taikka ravintolan omistajalle ? Luulen että paras tapa on antaa palautetta suoraan sinne mistä on ostanut. Yleensä pizzat on kyllä mahdollista nähdäkkin samalla, kun ne laitetaan pahvilaatikkoon kotia vietäväksi. Normaalisti kysyvät pakkaamis vaiheessa että laitetaanko oreganoa, samalla voi mennä siihen tiskille, kun valintansa tekee ja nähdä tuote josta on maksanut. Jos tuote ei ole mielestäsi sellainen mikä sen kuuluu olla niin tottakai siinä vaiheessa se kerrotaan suoraan tekijälle eikä marista sitten täällä palstalla.

Tuntuu olevan nykypäivänä hyvinkin normaalia että valitetaan internetissä jälkeenpäin, kun paikanpäälle paskat on jo housuissa. Antamalla palautetta suoraselkäisesti heti paikanpäällä on ravintoloitsijallekkin se kaikista mukavin vaihtoehto. Luulen että tämäkin valittaja kuitenkin pisteli pizzansa suuhun vaikka se niin huonolta näyttikin. Suomalaisille tuntuu olevan erittäin vaikeaa palautteen antaminen suoraan naamatusten, naama menee punaiseksi eikä sanaakaan tule ulos, mutta kunhan kotia päästään niin alkaa tulemaan jo että perhana olisi pitänyt sitä ja tätä, samalla muistetaan ihmeellinen internet jonne voi laittaa valitus viestejä anonyyminä.

Miettikää hieman ennen kuin alatte kirjoittamaan typeriä viestejä, kun oikea menettelytapa olisi tarttua heti hetkeen ja selvittää asia paikanpäällä. Ravintoloitsijan on erittäin vaikea parantaa palveluaan ja tuotteitaan, jos palautetta ei tule keneltäkään.

Äänestä
  • Joo ja varmaan vaimo saa kuulla kotona kunniansa.

    Äänestä

Oon huomannu saman, katon aina kuka on lättyä vääntämässä ennen kun menen tilaamaan.

Äänestä

La favorita!! Perhepizza!!! Paras!!!! ( Huomatkaa lisääntyvä huutomerkkimäärä!!!!!)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iso pettymys! kirjoitti:

vai johtuuko tuosta 30.12 n.klo 13 olleesta "uudesta" tekijästä, mutta kotona avatessamme 2 kevyttä pitsalaatikkoa paljastui kuivat,epämääräisen muotoiset, pienet ja todella niukkatäytteiset Fantasiat joista näki lähestulkoon läpi,juustoa minimaalisesti ja täytteitä erittäin vähän sekä palaneet ja leveät tyhjät reunapalat...
Minä tuollaisista rupea enää maksamaan,nälkäkin jäi(ennen ei jäänyt kun on haettu tuolta) ja rupea aivan älyttömiä voittoprosentteja ahneille maksamaan moisista "tekeleistä."
Palveluhan siellä on hyvä,ei senpuoleen...
Mikä olisi sellainen paikka jota suosittelette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu