Bali kesäkuussa 2013?

joulukalenteriiiiii

Kuka tietäisi: Onko Balilla suomalaisen kesän aikana high season? Mietin jotain eksoottista kesälomakohdetta, jossa voisi viettää kuukauden, mutta en missään nimessä haluaisi keskellä jotain valmiiksi tehtyä turistirysää...

Pystyiskö joku sanomaan, erooko Bali suurestikkaan esim. Thaimaan Phuketin saaresta?
oon viettäny ko. saarella puol vuotta ja haluisin kuitenkin vähän erilaisemman lomailukohteen seuraavaksi...

Jos jollain olis samanlaisia matkasuunnitelmia ja haluis matkaseuraa niin ilmoittele itsestäsi, olen 31 v. nainen.

5

407

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dingin

      High ja peak season koska ausseilla talvi ja niitä on joka lävessä siellä siihen aikaan.

      Eroaa ja ei eroa. Phuket on phuket ja se on mitä on mutta Balilta sä löydät paljon enemmän. Maana yhtä kieroitunut ja korruptioitunut kuin Thaimaa.
      Jos haluat tyristirysästä pois niin vältä ainakin Kutaa, mutta jos haluat että ostosmahdollisuudet on lähellä ja meri vieressä niin kauemmat osat Seminyakista, Kerobokan ja Canggu. Joku varmaan suosittelee Nusa Dua ja Sanuria. Sanur nyt on enemmän lapsiperheiden paikka, Nusa Duassa hienoja mestoja mutta ei mitään muuta.

      Koska sä olet lähdössä?

    • joulukalenteriiiiiii

      Kiitti, tarkottaako toi sitä, että majoitus on kortin alla ja vain etukäteisbuukkauksen takana?

      Kesäkuun ajattelin viettää siellä....

      • Dingin

        Joo buukkaus on vaikeampaa ja hinnat parhaimmillaan kolminkertaiset mutta silti voi löytää ihan hyviäkin diilejä hyvistä paikoista


    • Tulihan käytyä

      Niin Balillahan asustaa noin 5milj. asukasta ja sen lisäksi siellä on noin 7milj Aussia ( ehkä vähän liiottelin). Itsellänikin oli Balista eksoottinen kuva mutta se kuva oli ja meni. Ihan on melkoistakin melkoisempi turistirysä.

    • Dingin

      No jos sä menet pelkästään turistirysä paikoille niin et sä varmaan siitä mitään muuta kuvaa saa edes??? Kun eipä tarvi kauas lähteä Kutalta kun on jo toinen meininki, ainakin vielä muutaman vuoden, kai nekin on sitten jo rakennettu täyteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1682
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      107
      869
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      634
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      608
    6. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      90
      606
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      566
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      536
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      520
    Aihe